Projekty 2022

W 2022 roku planujemy zorganizować udział zawodników, podopiecznych naszej fundacji w wydarzeniach sportowych:

 1. Mistrzostwa Polski "Sprawni-Razem" w narciarstwie biegowym i zjazdowym (marzec 2022)
  Coroczne zawody, podczas których wyłaniani są najlepsi w Polsce narciarze z niepełnosprawnością intelektualną. Podczas tych mistrzostw zawodnicy będą walczyć o kwalifikacje do Mistrzostw Świata VIRTUS 2022.

 2. Mistrzostwa Świata w narciarstwie osób niepełnosprawnych intelektualnie VIRTUS (marzec 2022, Austria)
  Najwyższej rangi zawody dla wyczynowców z niepełnosprawnością intelektualną. Federacja VIRTUS, jako członek Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego, otwiera naszym zawodnikom drzwi do świata igrzysk paraolimpijskich. Konsekwentnie uczestniczymy w wydarzeniach sportowych VIRTUS, by w przyszłości stać się również częścią ruchu paraolimpijskiego.

 3. Mistrzostwa Polski "Sprawni-Razem" w pływaniu osób z niepełnosprawnością intelektualną (kwiecień 2022)
  Coroczne zawody, podczas których wyłaniani są najlepsi w Polsce pływacy z niepełnosprawnością intelektualną. Podczas tych mistrzostw zawodnicy będą walczyć o kwalifikacje na Europejskie Igrzyska VIRTUS 2022.

 4. Mistrzostwa Polski "Sprawni-Razem" w lekkiej atletyce osób z niepełnosprawnością intelektualną (maj
  2022)
  Coroczne zawody, podczas których wyłaniani są najlepsi w Polsce lekkoatleci z niepełnosprawnością intelektualną. Podczas tych mistrzostw zawodnicy będą walczyć o kwalifikacje na Europejskie Igrzyska VIRTUS 2022.

 5. Mistrzostwa Świata w lekkiej atletyce osób z zespołem Downa (czerwiec 2022 Czechy)
  Najwyższej rangi zawody dla sportowców z Trisomią 21! Tu rywalizacja odbywa się wyłącznie między sportowcami z zespołem Downa, dzięki czemu ich szanse na wyniki są bardzo wyrównane i zależą przede wszystkim od nakładu pracy włożonej w przygotowanie. Udział w zawodach możliwy jest pod warunkiem osiągnięcia minimów kwalifikacyjnych, określanych każdorazowo przez organizatora - federację Sports Union for Athletes with Down Syndrome.

 6. Zgrupowanie sportowe (lipiec 2022)
  Cel: przygotowanie do udziału w zawodach. W programie treningi lekkoatletyczne. Czas trwania: 8 dni. Miejsce: Cieszanów.
  Współorganizator: Fundacja im. Roberta Korzeniowskiego.

 7. Europejskie Igrzyska VIRTUS (lipiec 2022, Kraków)
  Najwyższej rangi zawody w dyscyplinach letnich dla wyczynowców z niepełnosprawnością intelektualną. VIRTUS, jako członek Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego, otwiera naszym zawodnikom drzwi  do świata igrzysk paraolimpijskich. Konsekwentnie uczestniczymy w wydarzeniach sportowych VIRTUS, by w przyszłości stać się również częścią ruchu paraolimpijskiego.

 8. Zgrupowanie sportowe SONI (sierpień 2022)
  Cel: przygotowanie do udziału w zawodach. W programie treningi pływackie. Czas trwania: 7 dni. Miejsce: Rytro.

 9. Mistrzostwa Świata w pływaniu osób z zespołem Downa (październik 2022, Portugalia)
  Najwyższej rangi zawody dla sportowców z Trisomią 21! Tu rywalizacja odbywa się wyłącznie między sportowcami z zespołem Downa, dzięki czemu ich szanse na wyniki są bardzo wyrównane i zależą od treningów i przygotowania. Udział w zawodach możliwy jest pod warunkiem osiągnięcia minimów kwalifikacyjnych określanych każdorazowo przez organizatora - federację Sports Union for Athletes with Down Syndrome.

Udział w zawodach wymaga wysokich nakładów finansowych. Szacunkowe koszty dla jednej osoby w przypadku zawodów międzynarodowych:

- treningi i opieka fizjoterapeutyczna - ok 500 zł miesięcznie
- udział w zgrupowaniu sportowym - ok 2500 zł
- opłata za udział w zawodach - ok 4 500 zł
- koszty transportu na zawody - ok 1200 zł
- koszty strojów startowych i reprezentacyjnych - ok 700 zł


Drukuj   E-mail