Oświadczenie dotyczące medalu Sebastiana Ślósarczyka na Mistrzostwach Świata w pływaniu osób z zespołem Downa 2022 w Albufeirze

Mistrzostwa Świata w pływaniu osób z zespołem Downa 2022 w Albufeirze zorganizowane zostały według zasad międzynarodowych regulaminów zawodów pływackich Down Syndrome International Swimming Organisation (DSISO) i Światowej Federacji Pływackiej (FINA). Zasady te regulują m.in. sposób wręczania medali zawodnikom.

Zgodnie z regulaminem zawodów DSISO tzw. małe medale (przyznawane w kategoriach wiekowych) NIE SĄ WRĘCZANE NA CEREMONIACH MEDALOWYCH, a więc Sebastian Ślósarczyk nie mógł uczestniczyć w ceremonii medalowej. Ponadto drugie miejsce (na dwóch klasyfikowanych seniorów) Sebastian zdobył ostatniego dnia zawodów po południu i tego dnia, z uwagi na późne zakończenie zawodów, żaden zawodnik nie otrzymał medalu zdobytego w kat. wiekowej. Wyłącznie dzięki staraniom koordynatora polskiej Reprezentacji - Fundacji SONI i osobistemu zaangażowaniu prezes fundacji, p, Pauliny Gadomskiej-Dzięcioł, Sebastian finalnie otrzymał medal w najszybszym możliwym terminie.


Drukuj   E-mail