Sześć medali zdobyli lekkoatleci SONI na Mistrzostwach Polski Sprawni Razem!

Sześć medali zdobyli lekkoatleci SONI na Mistrzostwach Polski Sprawni Razem!

Sześć medali dwudziestych ósmych Mistrzostw Polski Sprawni Razem w Lekkiej Atletyce zdobyli zawodnicy Fundacji Sportu Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Zawody odbyły się w miniony weekend w Krakowie i zgromadziły stu jeden uczestników z jedenastu województw.  Fundację SONI reprezentowało trzech lekkoatletów z zespołem Downa, którzy rywalizowali w konkurencjach biegowych i skoku w dal. Wszyscy wrócili z medalami, w tym jednym złotym. Drugie złoto było w zasięgu, jednak z powodu błędu trafiło w ręce rywala.

Mistrzostwo Polski w biegu kobiet z ZD na dystansie 400m wywalczyła Zofia Dzięcioł, multidyscyplinarna zawodniczka, która nie dalej jak tydzień temu zdobyła pływacki złoty medal w konkurencji stylem dowolnym 50m kobiet na mistrzostwach Polski Sprawni Razem w Ciechanowie. W Krakowie, oprócz złota, Zofia wywalczyła też brąz w skoku w dal oraz srebro w sztafecie kobiet 4x100m, w której startowała razem z koleżankami z Mazowsza.

W mazowieckiej sztafecie po srebro pobiegła też reprezentująca fundację SONI Agnieszka Bauer. Równie wysoką lokatę Agnieszka zajęła, bijąc swój rekord życiowy, w skoku w dal kobiet z ZD.

Wielkim wygranym i jednocześnie przegranym w teamie SONI okazał sie Dominik Ulatowski, który z dużą przewagą jako pierwszy dotarł do linii mety w wyścigu mężczyzn na dystansie 400m. Jednak z powodu przekroczenia linii toru w trakcie biegu, został zdyskwalifikowany i musiał pogodzić się z utratą mistrzowskiego tytułu. Dominik zadowolił się brązem, który wywalczył w biegu sprinterskim na dystansie 100m. Ponadto bardzo dobrze pobiegł w reprezentującej Mazowsze sztafecie męskiej 4x100m, która uplasowała się na piątej pozycji.

"Startujący w Mistrzostwach Polski zawodnicy SONI już niedługo wezmą udział w lekkoatletycznych mistrzostwach świata osób z zespołem Downa w czeskim Nymburku" - mówi Paulina Gadomska-Dzięcioł z fundacji SONI. "Doświadczenia z zawodów w Krakowie pozwolą nam dopracować pewne niedociągnięcia, które wyszły podczas startów, dzięki czemu do Czech pojedziemy jeszcze lepiej przygotowani".

Udział zawodników SONI w mistrzostwach świata w Czechach wspierają: Fundacja PZU i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Mistrzostwa Polski Sprawni-Razem w lekkiej atletyce, organizowane dla sportowców z niepełnosprawnością intelektualną, odbyły się już dwudziesty ósmy raz. Do zawodów na rozegranych na stadionie WKS Wawel w Krakowie przystąpiło stu jeden uczestników z jedenastu województw. Sportowcy rywalizowali w trzynastu konkurencjach, w dwóch grupach wiekowych oraz kategorii zespół Downa z podziałem na kobiety i mężczyzn, walcząc o medale oraz o kwalifikacje na Europejskie Letnie Igrzyska VIRTUS 2022, które odbędą się w lipcu w Krakowie. Zawody przeprowadzono zgodnie z przepisami PZLA. Organizatorami były: Związek Stowarzyszeń Sportowych Sprawni-Razem oraz Małopolskie Stowarzyszenie Społeczno- Sportowe Sprawni–Razem, WKS Wawel Kraków i Małopolski Związek Lekkiej Atletyki.

 

 


Drukuj   E-mail