Pływaczki SONI wystartują w Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych 2022!

Pływaczki SONI wystartują w Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych 2022!

Od czwartku do soboty (5-7 maja) podopieczne fundacji - Alicja Młodzińska i Zosia Dzięcioł - będą walczyć w Rybniku o medale Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych! Obie zawodniczki sięgnęły po złoto podczas Mazowieckiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych w Warszawie w konkurencjach 50 metrów stylem dowolnym (Zosia) i grzbietowym (Alicja). Teraz będą reprezentować Mazowsze na Igrzyskach Ogólnopolskich.

Alicja, pływaczka tradycyjna i synchroniczna, ubiegłoroczna mistrzyni Europy w pływaniu synchronicznym w duecie, w Rybniku popłynie stylem grzbietowym i dowolnym na dystansie 100 i 50m. Zosia, multidyscyplinarna zawodniczka odnosząca sukcesy medalowe w pływaniu, lekkiej atletyce i narciarstwie alpejskim, na igrzyskach będzie rywalizować w konkurencjach stylem motylkowym 25m i klasycznym 100m. Zawodniczki popłyną też w mazowieckiej sztafecie mieszanej 4x25m stylem dowolnym.

Udział w igrzyskach Olimpiad Specjalnych to przede wszystkim wyróżnienie, ale tez sprawdzian przed kolejnymi wyzwaniami startowymi w tym sezonie. Niespełna tydzień po igrzyskach w Rybniku, nasze pływaczki razem z zawodnikami z sekcji gliwickiej oraz kolegą z sekcji warszawskiej, wystartują w Mistrzostwach Polski w pływaniu Sprawni Razem, gdzie będą zdobywać kwalifikacje na Europejskie Letnie Igrzyska VIRTUS 2022. Te odbędą się w lipcu w Krakowie. Natomiast w październiku br. Alicja i Zosia, razem z całym teamem pływackim SONI wystartują w Mistrzostwach Świata w pływaniu osób z zespołem Downa w Portugalii. Formę na igrzyskach w Krakowie i mistrzostwa w Portugali zawodnicy szlifują na codziennych treningach oraz zgrupowaniach sportowych zaplanowanych na czerwiec i lipiec.

 Podopiecznych SONI w drodze do mistrzostwa wspiera Samorząd Województwa Mazowieckiego.


Drukuj   E-mail