Jedziemy na Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Sprawni Razem!

Jedziemy na Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Sprawni Razem!

W dniach 21 i 22 maja 2022r. w Krakowie odbędą się Mistrzostwa Polski Sprawni-Razem w lekkiej atletyce. W zawodach wezmą udział sportowcy - uczniowie i absolwenci szkół specjalnych i integracyjnych, którzy rywalizować będą w konkurencjach biegowych i technicznych. Wśród uczestników nie zabraknie sportowców fundacji SONI. Nasi lekkoatleci reprezentować będą Mazowsze. Wystąpią w konkurencjach dedykowanych zawodnikom z zespołem Downa: bieg 100 i 400m, skok w dal oraz w sztafecie 4x100m.

"Mistrzostwa w Krakowie dla naszych sportowców to przede wszystkim sprawdzian przed Mistrzostwami Świata osób z zespołem Downa, na które wybieramy się w drugiej połowie czerwca do Czech" - mówi Paulina Gadomska-Dzięcioł z fundacji SONI. "Zawodnicy solidnie przygotowali formę i nadchodzi czas na weryfikację. Patrząc na ich zaangażowanie podczas treningów i motywację, jaką dostają od trenera Joanny Stelmaszczyk, jestem pewna, że z Krakowa wrócimy z tarczą."

Łącznie w mistrzostwach ma wziąć udział około 100 zawodników z całej Polski. Zawody odbędą się zgodnie z przepisami PZLA. Uczestnicy będą mogli zdobyć kwalifikacje na Europejskie Letnie Igrzyska VIRTUS 2022, które odbędą się już w lipcu w Krakowie.

Organizatorami mistrzostw Polski są Związek Stowarzyszeń Sportowych Sprawni-Razem oraz Małopolskie  Stowarzyszenie Społeczno- Sportowe Sprawni–Razem, WKS Wawel Kraków i Małopolski Związek Lekkiej Atletyki.

Partnerami sportowców SONI w drodze do mistrzostwa są: Fundacja PZU i Samorząd Województwa Mazowieckiego.


Drukuj   E-mail