Halowe Mistrzostwa Świata w lekkiej atletyce osób z niepełnosprawnością intelektualną

Halowe Mistrzostwa Świata w lekkiej atletyce osób z niepełnosprawnością intelektualną

W dniach 25-27 lutego 2020r. Arena Toruń będzie miejscem rywalizacji lekkoatletów z niepełnosprawnością intelektualną z całego globu. W tych dniach w Toruniu odbędą sie  Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce VIRTUS 2020, w których udział weźmie blisko 100 sportowców z trzech kontynentów.

Zawodnicy będą rywalizować w konkurencjach  biegowych i technicznych. Organizatorem wydarzenia jest Związek Stowarzyszeń Sportowych Sprawni-Razem, członekŚwiatowej Federacji Sportu Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną: VIRTUS.

"Organizacja Mistrzostw w Polsce to dla nas duże wyróżnienie" - mówi Dariusz Mosakowski, prezes Związku Sprawni-Razem. "Cieszymy się, że odbędą się w miejscu bardzo lubianym przez zawodników, zapewniającym znakomite warunki do osiągania najlepszych wyników. Liczymy, że podobnie jak podczas niedawnego Copernicus Cup, Halowe  Mistrzostwa Świata w LA VIRTUS 2020 staną miejscem pobicia spektakularnych rekordów".

Podczas mistrzostw w Toruniu zmierzą się także zawodnicy z zespołem Downa, którzy startować będą w odrębnej, dedykowanej im kategorii. Z roku na rok liczba tych zawodników uczestniczących w rywalizacji VIRTUS rośnie. Organizatorzy przewidują, że w Toruniu wystartuje 20 lekkoatletów z zespołem Downa.

Związek Stowarzyszeń Sportowych Sprawni-Razem skupia sportowców niepełnosprawnych intelektualnie z terenu całej Polski. Każdego roku organizuje ponad 20 zawodów ogólnopolskich w różnych dyscyplinach sportowych dla ponad 1500 osób niepełnosprawnych. Związek jest  założycielem i członkiem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. W jego szeregach jest kilkunastu  mistrzów i medalistów paraolimpijskich, takich jak wielokrotne rekordzistki świata Barbara Bieganowska i Karolina Kucharczyk czy medaliści Anna Bodziony i Tycjan Kozdra, który podczas Global Games w Brisbane, największego na świecie wydarzenia sportowegodla osób z niepełnosprawnością intelektualną w 2019 roku zdobył dla Polski złoty medal w skoku w wzwyż.


Drukuj   E-mail