100 dni do Letnich Igrzysk Europejskich VIRTUS 2022!

100 dni do Letnich Igrzysk Europejskich VIRTUS 2022!

W dniach 16-24 lipca 2022 w Krakowie odbędą się Letnie Igrzyska Europejskie VIRTUS 2022. To wydarzenie dedykowane sportowcom z niepełnosprawnością intelektualną zgromadzi około 600 zawodników z ponad 25 krajów, w tym wielu ubiegłorocznych paraolimpijczyków z Tokio. Sportowcy będą rywalizować w dziesięciu dyscyplinach: lekkiej atletyce, pływaniu, tenisie stołowym, koszykówce, piłce ręcznej, tenisie, kolarstwie, wioślarstwie, judo i badmintonie.

Areną zmagań będą kompleksy sportowe w Krakowie. Honorowy Patronat nad Letnimi Igrzyskami Europejskimi VIRTUS 2022 objął Prezydent Krakowa Pan Jacek Majchrowski.

"Igrzyska VIRTUS to ogromne wyzwanie organizacyjne, do którego przygotowujemy się od wielu miesięcy" - mówi Dariusz Mosakowski, Prezes Związku Stowarzyszeń Sportowych "Sprawni-Razem". "Na sukces imprezy złożyć się musi mnóstwo elementów, nad którymi pracujemy wspólnie z władzami miasta Kraków, kierownikami obiektów sportowych i hoteli. Wielość dyscyplin, jakie będą rozgrywane podczas igrzysk wymaga zaangażowania potężnego zespołu obsługi sędziowskiej i technicznej, a także perfekcyjnego przygotowania obiektów sportowych. To dla naszego zespołu  bardzo pracowity okres. W tym roku nasz związek obchodzi jubileusz 30 lecia i bardzo zależy nam na tym, by prestiżowe igrzyska VIRTUS odbyły się na najwyższym światowym poziomie". 

Federacja VIRTUS wybrała Polskę na miejsce organizacji zawodów już kolejny raz. W minionym roku Bydgoszcz gościła uczestników Mistrzostw Świata VIRTUS w lekkiej atletyce, a w 2020 roku, tuż przed wybuchem pandemii, w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Świata VIRTUS w lekkiej atletyce. W poprzednich latach Związek wielokrotnie organizował imprezy sportowe federacji VIRTUS. 

Działający od trzydziestu lat Związek Stowarzyszeń Sportowych "Sprawni-Razem" skupia sportowców niepełnosprawnych intelektualnie z terenu całego kraju. Każdego roku organizuje ponad 20 zawodów ogólnopolskich w różnych dyscyplinach sportowych dla ponad 1500 osób niepełnosprawnych. Związek jest jednym z założycieli i członków Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. W jego kadrach narodowych znajdują się wielokrotni mistrzowie i medaliści paraolimpijscy w klasie T20 i F20.  Szkoleniem centralnym objętych jest prawie 100 zawodników niepełnosprawnych z całej Polski.


Drukuj   E-mail