Jedziemy na Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Sprawni Razem!

W dniach 21 i 22 maja 2022r. w Krakowie odbędą się Mistrzostwa Polski Sprawni-Razem w lekkiej atletyce. W zawodach wezmą udział sportowcy - uczniowie i absolwenci szkół specjalnych i integracyjnych, którzy rywalizować będą w konkurencjach biegowych i technicznych. Wśród uczestników nie zabraknie sportowców fundacji SONI. Nasi lekkoatleci reprezentować będą Mazowsze. Wystąpią w konkurencjach dedykowanych zawodnikom z zespołem Downa: bieg 100 i 400m, skok w dal oraz w sztafecie 4x100m.

Grad medali i dwa tytuły "Najlepszy zawodnik" na Mistrzostwach Polski w pływaniu!

W dniach 14-15 maja 2022r. w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Polski w pływaniu Sprawni Razem. Zawodnicy naszej fundacji zdobyli czternaście medali i dwa tytuły "Najlepszy zawodnik mistrzostw", potwierdzając świetne przygotowanie do współzawodnictwa.

Alicja i Zosia mistrzyniami Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych

W dniach 5-7 maja 2022r. w Rybniku odbyły się XII Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w dyscyplinach:  pływanie i bocce. Udział w nich wzięły dwie podopieczne naszej fundacji Zofia Dzięcioł i Alicja Młodzińska, reprezentując na igrzyskach województwo mazowieckie.

Pływaczki SONI wystartują w Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych 2022!

Od czwartku do soboty (5-7 maja) podopieczne fundacji - Alicja Młodzińska i Zosia Dzięcioł - będą walczyć w Rybniku o medale Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych! Obie zawodniczki sięgnęły po złoto podczas Mazowieckiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych w Warszawie w konkurencjach 50 metrów stylem dowolnym (Zosia) i grzbietowym (Alicja). Teraz będą reprezentować Mazowsze na Igrzyskach Ogólnopolskich.

100 dni do Letnich Igrzysk Europejskich VIRTUS 2022!

W dniach 16-24 lipca 2022 w Krakowie odbędą się Letnie Igrzyska Europejskie VIRTUS 2022. To wydarzenie dedykowane sportowcom z niepełnosprawnością intelektualną zgromadzi około 600 zawodników z ponad 25 krajów, w tym wielu ubiegłorocznych paraolimpijczyków z Tokio. Sportowcy będą rywalizować w dziesięciu dyscyplinach: lekkiej atletyce, pływaniu, tenisie stołowym, koszykówce, piłce ręcznej, tenisie, kolarstwie, wioślarstwie, judo i badmintonie.

Mistrzowie z dodatkowym chromosomem

Zbliża się 21 marca - Światowy Dzień Osób z zespołem Downa. Osoby te wyróżniają się wrażliwością na potrzeby drugiego człowieka i zwierząt. Wiele z nich jest wybitnie utalentowanych w dziedzinach artystycznych i sportowych. Przy odpowiednim wsparciu są w stanie nauczyć się wszystkiego, czego zapragną i osiągnąć sukcesy.

Zapraszamy WOLONTARIUSZY na Europejskie Igrzyska Letnie VIRTUS w Krakowie!

W imieniu organizatorów zapraszamy WOLONTARIUSZY chętnych do współpracy przy organizacji Europejskich Letnich Igrzysk Federacji Virtus 2022, które odbędą się w dniach 16-24 lipca 2022r. w Krakowie. Od wolontariuszy oczekujemy znajomości j. angielskiego oraz chęci zdobycia doświadczenia w przygotowaniu i organizacji wielodyscyplinarnej międzynarodowej imprezy sportowej rangi mistrzostw Europy!

Narciarze Sprawni Razem walczyli o medale w Zakopanem!

Rekordową frekwencją cieszyły się Ogólnopolskie Zawody Sprawni Razem w narciarstwie biegowym i zjazdowym rozegrane w dniach 27.02-01.03.2022r. w Zakopanem. Do startu stanęło ponad 90 zawodników - uczniów i absolwentów szkół specjalnych z dziesięciu województw. W pięknej i trudnej rywalizacji narciarze fundacji SONI wywalczyli pięć medali!

Zbliżają się ogólnopolskie zawody narciarskie Sprawni-Razem!

W dniach 27 lutego - 1 marca 2022r. w Zakopanem odbędą się Ogólnopolskie Zawody w Narciarstwie Biegowym i Zjazdowym Sprawni-Razem. Będą to pierwsze w tym roku zawody Związku Stowarzyszeń Sportowych Sprawni-Razem, zajmującego się organizacją szkolenia i współzawodnictwa sportowego dla uczniów i absolwentów szkół specjalnych z całej Polski.

Informacje

Wspieramy działania na rzecz włączenia sportowców z niepełnosprawnością intelektualną do ruchu igrzysk paraolimpijskich. W tym celu integrujemy środowiska sportowe, prowadzimy kampanie medialne i promujemy sportowców i ich osiągnięcia.