Aktualności

Polacy na Mistrzostwach Świata VIRTUS 2023!

Polacy na Mistrzostwach Świata VIRTUS 2023!

W marcu w austriackim Seefeld odbyły się Mistrzostwa Świata VIRTUS 2023 w narciarstwie alpejskim i klasycznym dla zawodników z niepełnosprawnością intelektualną. W zawodach uczestniczyła 19-osobowa reprezentacja biało-czerwonych Związku Stowarzyszeń Sportowych Sprawni-Razem, w tym zawodnicy i trenerzy fundacji Sportu Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie! Nasi sportowcy rywalizowali z reprezentacjami czternastu krajów w konkurencjach biegowych i alpejskich.

Czy świętujecie dzień zespołu Downa…?

Czy świętujecie dzień zespołu Downa…?

21 marca to międzynarodowy dzień zespołu Downa. Wykorzystujemy go, by pokazać światu, że osoby z Trisomią 21 są częścią społeczeństwa. Żyją wśród nas. Z nami. Chodzą do szkoły, pracy. Mają marzenia i zainteresowania. Uprawiają sport. Malują, występują w teatrze. Normalnie, jak każdy z nas. Wykorzystujemy ten dzień, by odczarować Trisomię 21!

Wyjątkowi uczestnicy XI Biegu Na Szczyt Rondo 1!

Wyjątkowi uczestnicy XI Biegu Na Szczyt Rondo 1!

W sobotę pobiegniemy charytatywnie na szczyt biurowca Rondo 1 w Warszawie, by wesprzeć zbiórkę środków na SOS Wioskę Dziecięcą w Kraśniku, ale też sprawdzić się w nowej dla nas dyscyplinie sportowej: towerrunning. W wydarzeniu uczestniczyć będzie ok. 600 osób, w tym zawodowców i ambasadorów – znanych i lubianych. Zawodowcami w tej działce jeszcze nie jesteśmy, czyli biegniemy jako ambasadorzy. Organizator zaprosił nas do udziału, by wyrazić swoje poparcie dla sportowców z niepełnosprawnością. Z radością je przyjęliśmy, tym bardziej, że za chwilę 21 marca – dzień osób z zespołem Downa, więc chcemy być widoczni:) Czytajcie komunikat organizatora:

Alpejczycy SONI na półmetku Mistrzostw Świata VIRTUS 2023!

Alpejczycy SONI na półmetku Mistrzostw Świata VIRTUS 2023!

W austriackim Seefeld odbywają się Mistrzostwa Świata VIRTUS 2023 w narciarstwie alpejskim i klasycznym dla zawodników z niepełnosprawnością intelektualną. Polskę reprezentuje 19- osobowa ekipa Związku Stowarzyszeń Sportowych Sprawni-Razem, w tym zawodnicy i trenerzy fundacji SONI. Nasi sportowcy rywalizują z reprezentacjami czternastu krajów! Za nami już starty w konkurencjach alpejskich: slalom gigant i slalom.

Sukcesy zawodników SONI na Ogólnopolskich Zawodach Sprawni Razem w narciarstwie biegowym i zjazdowym

Sukcesy zawodników SONI na Ogólnopolskich Zawodach Sprawni Razem w narciarstwie biegowym i zjazdowym

W dniach 3-4 marca 2023 r. zawodnicy fundacji SONI uczestniczyli w Ogólnopolskich Zawodach Sprawni Razem w narciarstwie biegowym i zjazdowym. To mistrzostwa dedykowane osobom z niepełnosprawnością intelektualną, w tym z zespołem Downa. W rywalizacji wzięli udział najlepsi w Polsce narciarze - medaliści z lat ubiegłych oraz inni wyszkoleni zawodnicy, którzy szlifowali formę, by w 2023 roku zawalczyć o miejsca na podium. Wśród startujących nie zabrakło reprezentantów kraju na Mistrzostwa Świata VIRTUS w narciarstwie biegowym i alpejskim 2023, które odbędą się już w przyszłym tygodniu w Seefeld w Austrii.

Ogólnopolskie Zawody Sprawni Razem w narciarstwie biegowym i zjazdowym

Ogólnopolskie Zawody Sprawni Razem w narciarstwie biegowym i zjazdowym

Od czwartku 2 marca w Zakopanem o mistrzowskie tytuły rywalizować będą najlepsi w Polsce narciarze z niepełnosprawnością intelektualną. Związek Stowarzyszeń Sportowych Sprawni-Razem organizuje dla nich ogólnopolskie zawody w sportach zimowych, na których rozegrane zostaną konkurencje zjazdowe i biegowe. Na starcie staną medaliści z lat ubiegłych oraz inni wyszkoleni zawodnicy, którzy szlifowali formę, by w 2023 roku zawalczyć o miejsca na podium. Wśród startujących nie zabraknie podopiecznych fundacji SONI, którzy będą też reprezentować kraj na Mistrzostwach Świata VIRTUS w narciarstwie biegowym i alpejskim 2023!

Parasportowcy z zespołem Downa z perspektywą na Igrzyska?

Parasportowcy z zespołem Downa z perspektywą na Igrzyska?

W lipcu 2022 roku w Krakowie odbyły się drugie w historii Virtus Letnie Igrzyska Europejskie. Pierwsze miały miejsce w 2018 roku w Paryżu. Wtedy po raz pierwszy w zawodach Virtus (wówczas INAS) wzięli udział polscy sportowcy z zespołem Downa, rywalizując w ramach nowo utworzonej grupy klasyfikacyjnej: II2. Paulina Gadomska-Dzięcioł z Fundacji Sportu Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie w rozmowie z Dave'em Harmanem, dyrektorem ds. pływania w VIRTUS, pyta o ideę i ocenę stworzenia odrębnej grupy II2 dla sportowców z zespołem Downa oraz sprawdza, czy zawodnicy z grupy II2 mają szanse na udział w igrzyskach paraolimpijskich.

Przyjaźń w sporcie. Czy wynik zawsze jest najważniejszy?

Przyjaźń w sporcie. Czy wynik zawsze jest najważniejszy?

Rozmowa z Przemysławem Worwą, byłym sportowcem, a dziś trenerem mentalnym pracującym z drużynami sportowymi i zawodnikami różnych dyscyplin, który uczy jak, w oparciu m.in. o nauki psychologii, wykorzystywać swój potencjał do realizacji celów.

Ścigają się na zawodach, a w życiu prywatnym nie mogą bez siebie żyć. Codziennie rozmawiają przez telefon albo na treningach. Zapraszają się na przyjęcia urodzinowe, razem wyjeżdżają na zgrupowania, zawody i wycieczki krajoznawcze. O kim mowa?

Fenomenalne sztafety pływackie

Fenomenalne sztafety pływackie

Rozmowa z Andrzejem Skorykowem, prezesem i założycielem Warsaw Masters Team i Szkoły Pływania Masters

W październiku 2022r. w Portugalii odbyły się Mistrzostwa Świata w pływaniu osób z zespołem Downa z udziałem dziesięciu zawodników z Polski. Zawody rozegrano na 25 metrowym basenie w Albufeirze. Nasi pływacy startowali w biegach indywidulnych i siedmiu wyścigach sztafet. To przede wszystkim dzięki sztafetom Polska punktacyjnie zajęła szóste miejsce na szesnaście rywalizujących państw! Tuż za takimi potęgami, jak Wielka Brytania, Meksyk, Włochy, Portugalia i USA.

Informacje

Wspieramy działania na rzecz włączenia sportowców z niepełnosprawnością intelektualną do ruchu igrzysk paraolimpijskich. W tym celu integrujemy środowiska sportowe, prowadzimy kampanie medialne i promujemy sportowców i ich osiągnięcia.

X