Aktualności

Prowadzenie sportowca z zespołem Downa

Elżbieta Sieber – pogromczyni najdłuższych dystansów na międzynarodowych zawodach pływackich

Elżbieta Sieber, 19 letnia reprezentantka kraju na mistrzostwach świata i Europy w pływaniu, wielokrotna medalistka w konkurencjach stylem grzbietowym i dowolnym, zdobywczyni medalu Europy na dystansie 800 metrów stylem dowolnym oraz pierwsza Polka z zespołem Downa, która przepłynęła 1500m stylem dowolnym na międzynarodowych zawodach pływackich - w opowieści mamy, Izy.

Szymon Gromada - motylem po medal mistrzostw Europy!

Szymon Gromada - motylem po medal mistrzostw Europy!

Szymon Gromada, 20-letni pływak i tancerz, reprezentant kraju na mistrzostwach pływackich globu i Europy, pierwszy w Polsce zdobywca medalu w klasie open we współzawodnictwie Down Syndrome International Swimming Organization, multimedalista zawodów krajowych w wielu dyscyplinach - w opowieści mamy, Tatiany.

Grzegorz Krzemień - reprezentant kraju na mistrzostwach świata

Grzegorz Krzemień - reprezentant kraju na mistrzostwach świata

Grzegorz Krzemień, 25 letni reprezentant kraju na mistrzostwach świata w narciarstwie alpejskim i pływaniu, multimedalista zawodów ogólnopolskich i wojewódzkich, zawodnik sekcji pływackiej osób z zespołem Downa w Gliwicach i sekcji narciarskiej SikretSkiTeam Gliwice - w opowieści taty, Marka.

Sport pozwala osobom z zespołem Downa uzyskać wysoki stopień samodzielności.

Wiem, że najwięcej daje samodzielność

Prowadzenie sportowca z zespołem Downa. Część 2

Wiem, że najwięcej daje samodzielność. Wiem, że jest to związane z aktywnością fizyczną i sportem. 

sport dzieci z zespołem Downa

Prowadzenie sportowca z zespołem Downa. Podejście holistyczne

To będzie poradnik dla rodziców chcących wykorzystać sport w procesie rehabilitacji niepełnosprawnego dziecka i sprawić, że w przyszłości będą mogli razem cieszyć się z aktywnego życia.

O wolności wyborów

O wolności wyborów

Osoby z zespołem Downa to odrębne jednostki. Pozwólmy, by sport był dla nich drogą do samorealizacji i samospełnienia.

Z całego serca D Z I Ę K U J E M Y !!!

Z całego serca D Z I Ę K U J E M Y !!!

Dziękujemy za wsparcie organizacji udziału reprezentantów Polski w Mistrzostwach Europy osób z zespołem Downa, Padwa 2023!

Polska na medal!

Polska na medal!

W sobotę we włoskiej Padwie zakończyły się mistrzostwa Europy osób z zespołem Downa. W zawodach uczestniczyła 32-osobowa reprezentacja Polski. Biało-czerwoni rywalizowali w judo, lekkiej atletyce, pływaniu i pływaniu artystycznym. W zawodach wzięło udział łącznie 514 uczestników z 21 państw.

Startują Europejskie Igrzyska osób z zespołem Downa 2023

Startują Europejskie Igrzyska osób z zespołem Downa 2023

W poniedziałek 4 września 2023 r. w Padwie startują Europejskie Igrzyska osób z zespołem Downa z udziałem 32-osobowej reprezentacji naszego kraju. W jej składzie znajdzie się siedemnastu utytułowanych zawodników judo, lekkiej atletyki, pływania i pływania artystycznego. Są to sportowcy reprezentujący kluby i sekcje z różnych miejsc w Polsce, multimedaliści zawodów krajowych.

Informacje

Wspieramy działania na rzecz włączenia sportowców z niepełnosprawnością intelektualną do ruchu igrzysk paraolimpijskich. W tym celu integrujemy środowiska sportowe, prowadzimy kampanie medialne i promujemy sportowców i ich osiągnięcia.

X