Warszawski Ratusz pogratulował uczestnikom igrzysk Eurotrigames 2021!

19 listopada 2021r. w Pałacu Ślubów na Pl. Zamkowym w Warszawie stołeczna część polskiej reprezentacji na igrzyskach Eurotrigames 2021 spotkała się z panią Prezydent Warszawy Renatą Kaznowską. Spotkanie było niezwykłe, ponieważ po raz pierwszy nasi zawodnicy zostali tak oficjalnie docenieni przez władze miasta Warszawa.

Zawodnicy sekcji gliwickiej popłynęli z okazji Święta Niepodległości!

6 listopada 2021r. pływacy sekcji gliwickiej SONI wzięli udział w zawodach Masters z okazji Święta Niepodległości w Radlinie. Rywalizowali z pełnosprawnymi starszymi kolegami, nie ustępując im ani kroku. Był to pierwszy występ naszych sportowców na zawodach pływackich organizowanych przez Need For Swim.

Sportowcy SONI spisali się na sześć medali!

4 listopada 2021r. nasi pływacy z sukcesem uczestniczyli w XVII Mazowieckim Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych. Alicja, Zosia i Kuba startowali w dwóch konkurencjach: stylem dowolnym i stylem grzbietowym na 50m. Każdy z biegów zawodnicy zakończyli zdobyciem najwyższych pozycji medalowych, wykazując wysoką formę i świetną technikę!

Projekt lekkoatletyczny SONI we współpracy z ZSS Sprawni Razem!

W okresie kwiecień - październik 2021r. nasza fundacja zrealizowała na zlecenie Związku Stowarzyszeń Sportowych "Sprawni-Razem" projekt "Organizacja zajęć sportowych sekcji lekkoatletycznej SONI". W zajęciach uczestniczyło dzisięcioro sportowców z niepełnosprawnością intelektualną oraz trzech prowadzących.

Medalowe żniwa biało-czerwonych we Włoszech

Worek medali przywiozła z włoskiej Ferrary 28-osobowa polska reprezentacja, która w pierwszej połowie października uczestniczyła w igrzyskach europejskich Eurotrigames 2021 zorganizowanych z myślą o sportowcach z zespołem Downa. To multidyscyplinarne wydarzenie sportowe zgromadziło ponad czterystu uczestników z siedemnastu państw.

WAŻNE INFORMACJE dla uczestników Euro Trigames 2021

PODZIĘKOWANIA

Dziękujemy Państwu za dotychczasową współpracę, dostarczenie wymaganych informacji, zgłoszeń i zdjęć. Jednocześnie informujemy, że osoby, które nie dostarczyły zdjęć mogą nie otrzymać akredytacji dopuszczającej do udziału w zawodach. Przed wyjazdem prosimy o zapoznanie się z ważnymi informacjami poniżej.

Liczna reprezentacja Polski wystąpi na igrzyskach Euro Trigames 2021!

Czy lekkoatleci i judocy obronią mistrzowskie tytuły? Jak zaprezentują się debiutujący na arenie międzynarodowej pływaczki synchroniczne i tenisista stołowy? Jakie miejsce w światowym szeregu zajmą polscy pływacy?

Mistrzowskie tytuły i życiowe rekordy na Mistrzostwach Polski w  pływaniu 2021!

Mistrzowskie tytuły i życiowe rekordy na Mistrzostwach Polski w pływaniu 2021!

22  medale zdobyli zawodnicy SONIteam na Mistrzostwach Polski w pływaniu Sprawni Razem! W pierwszym dniu zawodów w eliminacjach nasi pływacy zgarnęli 17 krążków, które w niedzielnych finałach uzupełnili o kolejnych pięć, w tym trzy bardzo cenne, za pierwsze miejsca w stylu dowolnym 50m mężczyzn z Trisomią 21!!!

Zgrupowanie sportowe SONI Rytro 2021!

W dniach 24-31 lipca w Rytrze zawodnicy SONI uczestniczyli w zgrupowaniu sportowym, w ramach przygotowań do mistrzostw Polski w pływaniu Sprawni Razem oraz Igrzysk Europejskich SUDS Open Trigames 2021. Tydzień wypełniony był codziennymi treningami pływackimi oraz zajęciami "team building". W zgrupowaniu wzięli udział pływacy i pływaczki synchroniczne.

Informacje

Wspieramy działania na rzecz włączenia sportowców z niepełnosprawnością intelektualną do ruchu igrzysk paraolimpijskich. W tym celu integrujemy środowiska sportowe, prowadzimy kampanie medialne i promujemy sportowców i ich osiągnięcia.