Image

Przyjaźń w sporcie. Czy wynik zawsze jest najważniejszy?

Rozmowa z Przemysławem Worwą, byłym sportowcem, a dziś trenerem mentalnym pracującym z drużynami sportowymi i zawodnikami różnych dyscyplin, który uczy jak, w oparciu m.in. o nauki psychologii, wykorzystywać swój potencjał do realizacji celów.

Ścigają się na zawodach, a w życiu prywatnym nie mogą bez siebie żyć. Codziennie rozmawiają przez telefon albo na treningach. Zapraszają się na przyjęcia urodzinowe, razem wyjeżdżają na zgrupowania, zawody i wycieczki krajoznawcze. O kim mowa?...Image
Image

Fenomenalne sztafety pływackie

Rozmowa z Andrzejem Skorykowem, prezesem i założycielem Warsaw Masters Team i Szkoły Pływania Masters

W październiku 2022r. w Portugalii odbyły się Mistrzostwa Świata w pływaniu osób z zespołem Downa z udziałem dziesięciu zawodników z Polski. Zawody rozegrano na 25 metrowym basenie w Albufeirze. Nasi pływacy startowali w biegach indywidulnych i siedmiu wyścigach sztafet. To przede wszystkim dzięki sztafetom Polska punktacyjnie zajęła szóste miejsce na szesnaście rywalizujących państw! Tuż za takimi potęgami, jak Wielka Brytania, Meksyk, Włochy, Portugalia i USA.

Prekursorki pływania artystycznego osób z Trisomią 21!

Alicja Młodzińska i Matylda Bagińska wraz Trenerką Ewa Piekarską – prekursorki pływania artystycznego w Polsce osób z Trisomią 21! Te niesamowite zawodniczki pływanie artystyczne trenują od niespełna 3 lat. Miały szczęście spotkać na swojej drodze bardzo zaangażowaną profesjonalistkę - panią Ewę, która...

Image
chojnice

Polska na pływackich mistrzostwach globu osób z zespołem Downa

Ponad jedenaście kilometrów przepłynęli reprezentanci Polski na Mistrzostwach Świata osób z zespołem Downa 2022. Zrobili to w ciągu sześciu dni startowych, w ramach 63 biegów indywidualnych i siedmiu sztafetowych. W mistrzostwach, które odbyły się w dniach 15-23 października 2022r. w portugalskiej Albufeirze uczestniczyło łącznie 163 zawodników z 23 krajów, w tym dziesiątka biało-czerwonych.

Sportowcy z Trisomią 21 reprezentują kraj na mistrzostwach świata i Europy - nowy reportaż TVP1 w programie "Pełnosprawni"!

Sportowcy z Trisomią 21 reprezentują kraj na mistrzostwach świata i Europy. Jak wygląda ich droga do mistrzostwa i co daje im sport poza sportem? Obejrzyjcie nowy reportaż TVP1:-)
Prawie 17 lat czekałam, aby udostępnić taką wiadomość. Marzyłam (mając dziecko niepełnosprawne), żeby ktoś dał mojemu synowi szanse - On tę szansę otrzymał. Teraz pora na Wasze pociechy. Szlaki już przetarte i mogę z czystym sumieniem polecić - najlepsze sekcje sportowe dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, z najlepszymi trenerami.

Taka działalność jest bardzo potrzebna. Do tej pory nie było miejsca gdzie nasze dzieci mogły regularnie uprawiać sport, nabywać umiejętności techniczne w wybranej dyscyplinie i przechodzić przez kolejne etapy z myślą o startach w zawodach. Cieszę się, że powstała taka inicjatywa.

Image
Image
Image
Image
Image