Image
chojnice

WAŻNE INFORMACJE dla uczestników Euro Trigames 2021

Dziękujemy Państwu za dotychczasową współpracę, dostarczenie wymaganych informacji, zgłoszeń i zdjęć. Jednocześnie informujemy, że osoby, które nie dostarczyły zdjęć mogą nie otrzymać akredytacji dopuszczającej do udziału w zawodach.

Przed wyjazdem na zawody prosimy o zapoznanie się z ważnymi informacjami!

Liczna reprezentacja Polski na igrzyskach Euro Trigames 2021!

Dwudziestu dziewięciu zawodników z Polski weźmie udział w igrzyskach europejskich SUDS Open Euro Trigames 2021, które w październiku odbędą się we włoskiej Ferrarze. Skład polskiej reprezentacji tworzą pływacy, lekkoatleci, judocy i tenisista stołowy. To oni, wraz z trenerami i opiekunami reprezentować będą nasz kraj na największym w tym roku wydarzeniu sportowym dedykowanym zawodnikom z Trisomią 21 (zespołem Downa).

Fot. reprezentanci Polski w pływaniu na igrzyska Trigames 2021

Image
Image

Mistrzowskie tytuły i życiowe rekordy na Mistrzostwach Polski w pływaniu 2021!

22 medale zdobyli zawodnicy SONIteam na Mistrzostwach Polski w pływaniu Sprawni Razem! W pierwszym dniu zawodów w eliminacjach nasi pływacy zgarnęli 17 krążków, które w niedzielnych finałach uzupełnili o kolejne pięć, w tym trzy bardzo cenne, za pierwsze miejsca w stylu dowolnym 50m mężczyzn z Trisomią 21!!!

Zgrupowanie sportowe SONI Rytro 2021!

W dniach 24-31 lipca w Rytrze zawodnicy SONI uczestniczyli w zgrupowaniu sportowym, w ramach przygotowań do mistrzostw Polski w pływaniu Sprawni Razem oraz Igrzysk Europejskich SUDS Open Trigames 2021.

Image

Narciarze SONI w drodze po mistrzostwo: Mistrzostwa Polski w paranarciarstwie i parasnowboardzie, Jurgów 2021

Na Mistrzostwach Polski w paranarciarstwie alpejskim, rozegranych na stoku ośrodka narciarskiego Jurgów Ski, zawodnicy SONI pokazali, że są prawdziwymi wojownikami! W rywalizacji open w kat. niepełnosprawność intelektualna wywalczyli 3 medale. Zofia Dzięcioł zdobyła 2x brąz - w GS i SL, a Grzegorz Krzemień srebro w GS. Cała czwórka zaprezentowała znakomitą technikę jazdy i ducha walki:-)

Prawie 17 lat czekałam, aby udostępnić taką wiadomość. Marzyłam (mając dziecko niepełnosprawne), żeby ktoś dał mojemu synowi szanse - On tę szansę otrzymał. Teraz pora na Wasze pociechy. Szlaki już przetarte i mogę z czystym sumieniem polecić - najlepsze sekcje sportowe dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, z najlepszymi trenerami.

Taka działalność jest bardzo potrzebna. Do tej pory nie było miejsca gdzie nasze dzieci mogły regularnie uprawiać sport, nabywać umiejętności techniczne w wybranej dyscyplinie i przechodzić przez kolejne etapy z myślą o startach w zawodach. Cieszę się, że powstała taka inicjatywa.

Image
Image
Image
Image
Image