Startują Mistrzostwa Świata w judo osób z zespołem Downa!

29 września 2022 roku w Funchal rozpoczną się Mistrzostwa Świata w judo osób z zespołem Downa. Polskę reprezentować będzie dziesięciu zawodników z klubów z Gdańska, Elbląga i Warszawy. To już trzeci raz, kiedy biało-czerwoni judocy powalczą o medale we współzawodnictwie międzynarodowym organizowanym pod auspicjami Sports Union for Athletes with Down Syndrome (SU-DS).

Inwestorzy w dobrą przyszłość poszukiwani!

Już za trzy tygodnie w Albuferii rozpoczną się Mistrzostwa Świata w pływaniu osób z zespołem Downa. Weźmie w nich udział jedenastu reprezentantów Polski, w tym dwie pływaczki artystyczne! To zawodnicy, którzy mają za sobą wiele lat treningu, wielokrotni mistrzowie kraju i medaliści kontynentu.

"W ich przypadku inwestycja w sport bardzo się opłaciła” – mówi

20 razy na podium stawali zawodnicy SONI na Europejskich Igrzyskach VIRTUS 2022!

Pływacy i lekkoatleci SONI pokazali klasę i bardzo wysoki poziom sportowy. Systematyczność, pokora i konsekwencja, z jaką przygotowywali się do mistrzostw zaowocowała najwyższymi lokatami we współzawodnictwie europejskim.

chojnice

Zbliżają się Igrzyska VIRTUS 2022!

17 lipca 2022r. w Krakowie na stadionie WKS Wawel oficjalnie rozpoczną się 2. Letnie Igrzyska Europejskie VIRTUS z udziałem sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. W mistrzostwach wezmą udział reprezentanci osiemnastu państw z pięciu kontynentów (Afryki, Ameryki, Australii, Azji i Europy), w tym wielu medalistów igrzysk paraolimpijskich. Uczestnicy będą zmagać się w dziewięciu dyscyplinach: lekkiej atletyce, pływaniu, tenisie stołowym, koszykówce, piłce ręcznej, tenisie, kolarstwie, wioślarstwie i w nowej w VIRTUS dyscyplinie, badmintonie, która w Krakowie zostanie rozegrana pokazowo. Na igrzyskach wystartują też podopieczni fundacji SONI. Sześciu pływaków i dwójka lekkoatletów powalczy o najlepsze miejsca w światowej czołówce w kategorii VIRTUS II2, w której rywalizują sportowcy z zespołem Downa.

W Krakowie odbyły się Letnie Igrzyska Europejskie VIRTUS 2022 dla sportowców z niepełnosprawnością. Obejrzyjcie relację TVP1!

Letnie Igrzyska Europejskie VIRTUS 2022 dla sportowców z niepełnosprawnością intelektualną w relacji patrona medilanego: TVP1. Obejrzyjcie i posłuchajcie. Radość i komentarze zawodników - bezcenne!
Prawie 17 lat czekałam, aby udostępnić taką wiadomość. Marzyłam (mając dziecko niepełnosprawne), żeby ktoś dał mojemu synowi szanse - On tę szansę otrzymał. Teraz pora na Wasze pociechy. Szlaki już przetarte i mogę z czystym sumieniem polecić - najlepsze sekcje sportowe dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, z najlepszymi trenerami.

Taka działalność jest bardzo potrzebna. Do tej pory nie było miejsca gdzie nasze dzieci mogły regularnie uprawiać sport, nabywać umiejętności techniczne w wybranej dyscyplinie i przechodzić przez kolejne etapy z myślą o startach w zawodach. Cieszę się, że powstała taka inicjatywa.