Image

Jedziemy na Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Sprawni Razem!

W dniach 21 i 22 maja 2022r. w Krakowie odbędą się Mistrzostwa Polski Sprawni-Razem w lekkiej atletyce. W zawodach wezmą udział sportowcy - uczniowie i absolwenci szkół specjalnych i integracyjnych. Wśród uczestników nie zabraknie sportowców fundacji SONI. Nasi lekkoatleci reprezentować będą Mazowsze. Wystąpią w konkurencjach dedykowanych zawodnikom z zespołem Downa: bieg 100 i 400m, skok w dal oraz w sztafecie 4x100m.
Image

Grad medali i dwa tytuły "Najlepszy zawodnik" na Mistrzostwach Polski w pływaniu!

W dniach 14-15 maja 2022r. w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Polski w pływaniu Sprawni Razem. Zawodnicy naszej fundacji zdobyli czternaście medali i dwa tytuły "Najlepszy zawodnik mistrzostw", potwierdzając świetne przygotowanie do współzawodnictwa.

Alicja i Zosia mistrzyniami Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych!

W dniach 5-7 maja 2022r. w Rybniku odbyły się XII Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w dyscyplinach: pływanie i bocce. Udział w nich wzięły dwie podopieczne naszej fundacji Zofia Dzięcioł i Alicja Młodzińska, reprezentując na igrzyskach województwo mazowieckie.

chojnice

Pływaczki SONI wystartują w Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych 2022!

Od czwartku do soboty (5-7 maja), podopieczne fundacji - Alicja Młodzińska i Zosia Dzięcioł -będą walczyć w Rybniku o medale Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych! Obie zawodniczki sięgnęły po złoto podczas Mazowieckiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych w Warszawie w konkurencjach 50 metrów stylem dowolnym (Zosia) i grzbietowym (Alicja). Teraz będą reprezentować Mazowsze na Igrzyskach Ogólnopolskich.

Sport młodzieży niepełnosprawnej: Europejskie Igrzyska osób z zespołem Downa, Ferrara 2021 w relacji TVP1!

Historyczne Igrzyska Eurotrigames 2021 we włoskiej Ferrarze, z udziałem 28 zawodników z Polski, w relacji TVP1 - magazyn Pełnosprawni!
O przygotowaniach do startów, obawach i nadziejach opowiadają zawodnicy, trenerzy i przedstawiciele fundacji SONI - koordynatora polskiej reprezentacji.

Prawie 17 lat czekałam, aby udostępnić taką wiadomość. Marzyłam (mając dziecko niepełnosprawne), żeby ktoś dał mojemu synowi szanse - On tę szansę otrzymał. Teraz pora na Wasze pociechy. Szlaki już przetarte i mogę z czystym sumieniem polecić - najlepsze sekcje sportowe dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, z najlepszymi trenerami.

Taka działalność jest bardzo potrzebna. Do tej pory nie było miejsca gdzie nasze dzieci mogły regularnie uprawiać sport, nabywać umiejętności techniczne w wybranej dyscyplinie i przechodzić przez kolejne etapy z myślą o startach w zawodach. Cieszę się, że powstała taka inicjatywa.