Image
Image

Sportowcy SONI na półmetku igrzysk Virtus Global Games 2023

5 miejsce w stylu grzbietowym na 50 metrów, 5 miejsce w biegu mężczyzn na 1500 metrów, trzy finały pływackie i wiele życiówek to bilans osiągnięć zawodników fundacji SONI na półmetku igrzysk Virtus Global Games.

Światowe igrzyska osób z niepełnosprawnością intelektualną: Virtus Global Games 2023

Wkrótce wielkie wydarzenie sportu osób z niepełnosprawnością intelektualną! W przyszłym tygodniu w Vichy odbędą się igrzyska świata Virtus Global Games. Polska Reprezentacja liczyć będzie ponad stu uczestników, wśród nich pływacy i lekkoatleci Fundacji SONI!
Image
chojnice

Zgrupowanie pływaków w Gdyni przed VIRTUS Global Games 2023

Pływacy SONI zakończyli zgrupowanie sportowe przygotowujące do startów na mistrzostwach świata VIRTUS Global Games 2023, które odbędą się we Francji w dn. 2-11 czerwca. Ostatni tydzień spędzili w Gdyni, gdzie pod okiem trenera Bartłomieja Kuziary (Twojinstruktor.com) wzmacniali siłę i poprawiali prędkość, pływając dwa razy dziennie na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sopocie.

Dziewięć medali i wspólne przeżycia na pływackich Mistrzostwach Polski

Chcemy, aby nasi sportowcy budowali przyjaźnie i spędzali jak najwięcej czasu w gronie rówieśników, bez ciągłego nadzoru rodziców. A sport daje wiele pretekstów do bycia razem z kolegami i rozwijania samodzielności.

Medale, rywalizacja, integracja i ZABAWA towarzyszyły zawodnikom SONI na rozegranych w dn. 31.03-2.04 2023r. w Krakowie Mistrzostwach Polski w pływaniu. W zawodach rywalizowali sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną zrzeszeni w Związku Stowarzyszeń Sportowych Sprawni-Razem. Tegoroczna edycja zgromadziła największą liczbę uczestników!

Image

Mistrzostwa Świata w narciarstwie VIRTUS 2023 w relacji Pełnosprawnych TVP1

W marcu w austriackim Seefeld odbyły się Mistrzostwa Świata VIRTUS 2023 w narciarstwie alpejskim i klasycznym dla zawodników z niepełnosprawnością intelektualną. W zawodach uczestniczyła 19-osobowa reprezentacja biało-czerwonych Związku Stowarzyszeń Sportowych Sprawni-Razem, w tym zawodnicy i trenerzy fundacji Sportu Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie! Nasi sportowcy rywalizowali z reprezentacjami czternastu krajów w konkurencjach biegowych i alpejskich.
Prawie 17 lat czekałam, aby udostępnić taką wiadomość. Marzyłam (mając dziecko niepełnosprawne), żeby ktoś dał mojemu synowi szanse - On tę szansę otrzymał. Teraz pora na Wasze pociechy. Szlaki już przetarte i mogę z czystym sumieniem polecić - najlepsze sekcje sportowe dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, z najlepszymi trenerami.

Taka działalność jest bardzo potrzebna. Do tej pory nie było miejsca gdzie nasze dzieci mogły regularnie uprawiać sport, nabywać umiejętności techniczne w wybranej dyscyplinie i przechodzić przez kolejne etapy z myślą o startach w zawodach. Cieszę się, że powstała taka inicjatywa.

Image
Image
Image
Image
Image