Wspieramy SPORTOWCÓW w drodze do MISTRZOSTWA

Fundacja i jej misja

Naszą misją jest wzmacnianie pozycji osób niepełnosprawnych intelektualnie poprzez włączanie ich do sportu powszechnego i wyczynowego i pokazanie światu, że są zdolni do ciężkiej pracy i osiągania ponadprzeciętnych wyników. 

Cele i sposoby realizacji 

Dążymy do upowszechnienia sportu osób niepełnosprawnych. Wspieramy sportowców w ich drodze do mistrzostwa, organizując treningi, obozy sportowe i wyjazdy na mistrzostwa krajowe oraz miedzynarodowe. 

Tworzymy zaplecze do budowania grupy wyczynowych sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. Rekrutujemy tych, którzy wyróżniają się potencjałem w określonych dyscyplinach i chcą związać ze sportem swoją przyszłość. Przygotowujemy indywidualne programy treningowe, dostosowane do możliwości naszych podopiecznych.

Prowadzimy akcje szkoleniowe i informacyjne skierowane do nauczycieli, opiekunów i rodziców, które mają podnieść ich świadomość w zakresie korzyści z aktywności fizycznej osób niepełnosprawnych. Komunikujemy się z instytucjami publicznymi w celu zwiększania wsparcia i nakładów finansowych na sport osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz poprawy regulacji prawnych. Rozmawiamy ze środowiskiem biznesu, poszukując w nim sponsorów i mecenasów. Dla firm opracowujemy programy z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, uwzględniające działalność na rzecz sportu osób niepełnosprawnych, które mogą być łatwo implementowane do strategii biznesowych i prezentowane w związku z obowiązkiem raportowania danych niefinansowych dotyczących kwestii środowiskowych, pracowniczych i społecznych. 

Wspieramy działania na rzecz włączenia sportowców z niepełnosprawnością intelektualną do ruchu igrzysk paraolimpijskich. W tym celu integrujemy środowiska sportowe, prowadzimy kampanie medialne i promujemy sportowców i ich osiągnięcia.

Nasza Fundacja jest członkiem Związku Stowarzyszeń Sportowych Sprawni-Razem (jedynej oficjalnie uznanej w Polsce organizacji zajmującej się sportem wyczynowym osób z niepełnosprawnością intelektualną), a także międzynarodowych organizacji sportu osób z zespołem Downa: Sports Union for Athletes with Down Syndrome, International Athletic Association for Persons with Down Syndrome i Down Syndrome International Swimming Organisation. W ramach członkowstwa do naszych zadań należy reprezentowanie i promowanie tych organizacji w kraju.

Zespół

Image

Paulina Gadomska-Dzięcioł

Założycielka i prezes Fundacji SONI, w której działa w wielu rolach: sekretarki, instruktorki pływania, organizatorki treningów, zgrupowań sportowych i wyjazdów na zawody (krajowe i międzynarodowe), lobbystki, prawnika, pijarowca i rzecznika prasowego. Sama trenuje chód sportowy w klubie RK Athletics Roberta Korzeniowskiego oraz amatorsko uprawia pływanie, jeździectwo i narciarstwo.

Propagatorka aktywności sportowej osób niepełnosprawnych intelektualnie. Autorka i realizatorka kampanii promujących imprezy sportowe dla osób niepełnosprawnych. Z zawodu pijarowiec. Z wykształcenia prawnik i marketingowiec (studia prawnicze na UW i studia z zarządzania i marketingu na SGH). Od wielu lat doradza w zakresie zintegrowanej komunikacji marketingowej. Prowadzi własną agencję PR. Prywatnie mama Ady i Zosi z zespołem Downa.

Image

Beata Dąbrowska

Propagatorka i praktyk wychowania w kulturze fizycznej.
Główna trenerka i koordynatorka sekcji lekkoatletycznej SONI.

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz Politechniki Śląskiej. Trener LA, instruktor pływania oraz korektywy i kompensacji wad postawy. 
Z zawodu manager, mediator i negocjator. Prywatnie mama trójki, żona jednego męża i home officer ? Założycielka firmy Równoważnia, strony M jak mogę.