Partnerzy Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy w pływaniu

17 września 2019r. w Olbii rozpoczną się starty reprezentantów Polski na Mistrzostwach Europy w pływaniu osób z zespołem Downa. W wydarzeniu weźmie udział 123 zawodników z 17 krajów, w tym sześciu z Polski. Partnerami polskiej reprezentacji są: Fundacja PZUFundacja LOTTO im. Haliny KonopackiejFundacja im. Agatki ModrzejewskiejFundacja Marco PomagaToruń Multisport Team - TMT, Arena, Martes Sport, DDP, Polar oraz Urzędy Miast Gubin, Gliwice i Rybnik. Wsparcia finansowego udzielili kibice, przyjaciele i rodziny zawodników.

Sześciu Polaków na pływackich Mistrzostwach Europy

W dniach 15-22 września 2019r. we włoskiej Olbii odbędą się Mistrzostwa Europy w pływaniu osób z zespołem Downa. W wydarzeniu weźmie udział 123 zawodników z 17 krajów, w tym sześciu z Polski, którzy rywalizować będą na dystansach 50, 100 i 200m we wszystkich stylach: dowolnym, klasycznym, grzbietowym, motylkowym i zmiennym. Polacy wezmą też udział w sztafetach mężczyzn 4x50m w stylach dowolnym i zmiennym.

Złoto, srebra i brązy w kolekcji Polaków wracających z mistrzostw Europy  w Tampere!

Złoto, srebra i brązy w kolekcji Polaków wracających z mistrzostw Europy w Tampere!

28 lipca 2019r. w fińskim Tampere zakończyły się otwarte Mistrzostwa Europy osób z zespołem Downa w lekkiej atletyce i tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział 68 sportowców z 11 krajów. Polskę reprezentowało pięcioro lekkoatletów, z których każdy wrócił do kraju z co najmniej jednym krążkiem. Najcenniejszy, złoty w biegu na 800m wywalczyła najmłodsza w polskiej ekipie Zofia Dzięcioł, która pokonała ten dystans w czasie 4:07,25 min, wyprzedzając sześć konkurentek  i ustanawiając nowy rekord Europy.

Reprezentacja na ME w pływaniu osób z zespołem Downa w poszerzonym składzie

W dniach 15-22 września 2019 r. w Olbii odbędą się piąte Mistrzostwa Europy w pływaniu osób z zespołem Downa. Po raz pierwszy na tych zawodach Polskę reprezentować będzie aż siedmiu zawodników. Do początkowej czwórki dołączyło trzech kolejnych zawodników, którzy również potwierdzili kwalifikacje do udziału w mistrzostwach.

Podkowiańska Dycha i "Wygrana Wolność" dla sportowców z zespołem Downa

W niedzielę, 26 maja w Podkowie Leśnej odbyło się święto biegania. W siódmej już edycji Podkowiańskiej Dychy, na dystansach 10 i 5km pobiegli, przyczyniając się do udziału sportowców z zespołem Downa w Mistrzostwach Europy 2019, zawodowcy i amatorzy, rodziny i single, pełno- i niepełnosprawni.

Mastersi wspierają pływaków z zespołem Downa w przygotowaniach  do Mistrzostw Europy

Mastersi wspierają pływaków z zespołem Downa w przygotowaniach do Mistrzostw Europy

W najbliższy weekend na Pucharze Polski Masters w Toruniu, sportowcy pomogą zebrać środki na udział Polaków w ME w pływaniu osób z zespołem Downa.

Polacy pojadą na Mistrzostwa Europy osób z zespołem Downa!

Fundacja SONI koordynuje zgłoszenia i organizację udziału niepełnosprawnych sportowców w Mistrzostwach Europy osób z zespołem Downa w lekkiej atletyce oraz w pływaniu. Pierwsze odbędą się w lipcu w Tampere, drugie - we wrześniu na Sardynii.

Sport osób z zespołem Downa

"Regularna aktywność fizyczna u osób z zespołem Downa skutkuje znaczącym wzrostem sprawności fizycznej, usprawnieniem procesów fizjologicznych,  a nawet poprawia zdolności psychomotoryczne".

Konferencja Sport osób z zespołem Downa - 21 marca 2019 BUW g. 14

Zapraszamy na pierwszą konferencję fundacji Sportu Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie (SONI) organizowaną w dniu święta osób z zespołem Downa.

Informacje

Wspieramy działania na rzecz włączenia sportowców z niepełnosprawnością intelektualną do ruchu igrzysk paraolimpijskich. W tym celu integrujemy środowiska sportowe, prowadzimy kampanie medialne i promujemy sportowców i ich osiągnięcia.