Keep going Drogi Geoffie!

Bardzo ciężko to pisać, ale wczoraj rano odszedł Pan Dr Geoff Smedley, Wielki Przyjaciel niepełnosprawnych sportowców i Ojciec Chrzestny sportu wyczynowego osob z zespołem Downa.

Dzień osób z zespołem Downa w dobie pandemii. Nowe otwarcie?

21 marca tradycyjne świętujemy rozpoczęcie wiosny oraz międzynarodowy dzień osób z zespołem Downa. W tym roku z oczywistych przyczyn obchody będą skromne, w większości przypadków wirtualne, co nie oznacza, że wolno przemilczeć ten wyjątkowy dzień. Tym bardziej, że aktualne wydarzenia otwierają nowe pokłady wrażliwości, o których dawno zapomnieliśmy.

24 Polaków powalczy o medale na Światowych Igrzyskach  osób z zespołem Downa w Turcji!

24 Polaków powalczy o medale na Światowych Igrzyskach osób z zespołem Downa w Turcji!

W dniach 31.03-07.04.2020r. w tureckiej Antalyi odbędą II Światowe Igrzyska osób z zespołem Downa. Po raz pierwszy w historii pojedzie na nie reprezentacja Polski i to w imponującym składzie 24 zawodników. Polacy będą rywalizować w czterech dyscyplinach: lekkiej atletyce, pływaniu, judo i gimnastyce. Aby zakwalifikować się na Igrzyska lekkoatleci i pływacy musieli spełnić wymagane przez organizatora limity (minimum qualification standards) → na dole strony.

Rekordy świata i medale we wszystkich barwach dla polskich lekkoatletów w Toruniu

W ostatnim tygodniu lutego w toruńskiej Arenie odbyły się halowe mistrzostwa świata lekkoatletów z niepełnosprawnością intelektualną. Zawody pokazały bardzo dobrą dyspozycję polskich sportowców, którzy zdołali pobić trzy rekordy świata i zgarnąć "grad medali", jak czytamy na portalu www.parasportowcy.pl

Halowe Mistrzostwa Świata w lekkiej atletyce osób z niepełnosprawnością intelektualną

W dniach 25-27 lutego 2020r. Arena Toruń będzie miejscem rywalizacji lekkoatletów z niepełnosprawnością intelektualną z całego globu. W tych dniach w Toruniu odbędą sie  Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce VIRTUS 2020, w których udział weźmie blisko 100 sportowców z trzech kontynentów.

Podziękowanie za wsparcie w pozyskaniu środków na udział w Trisome Games 2020

Szanowni Państwo,
mamy przyjemność poinformować, że dzięki zbiórkom przeprowadzonym na portalach internetowych oraz wpłatom kibiców, przyjaciół, rodziców, darczyńców, sponsorów i szkół, a także akcjom typu "Prezydencka Bombka RMF FM", zgromadzone zostały już prawie wszystkie środki potrzebne na wyjazd zawodników oraz ich trenerów i opiekunów na Trisome Games 2020.

Prezydenckie bombki na rzecz zawodników fundacji SONI

Od niedzieli trwa aukcja bombek udekorowanych przez Prezydentów miast, z której dochód przeznaczony zostanie na dofinansowanie wyjazdu Jagody Litner i jej kolegów na Światowe Igrzyska osób z zespołem Downa 2020 w Turcji.

Polacy rozbili bank z medalami na mistrzostwach świata w judo!

Portugalskie Guimarães okazało się szczęśliwe dla polskich judoków rywalizujących o historyczne komplety medali mistrzostw świata z udziałem zawodników z zespołem Downa. Szóstka naszych reprezentantów w komplecie stanęła na podium, w tym aż czterokrotnie na jego najwyższym stopniu.

W Brisbane trwają igrzyska osób z niepełnosprawnością intelektualną

9 października 2019 r. w Brisbane w Australii rozpoczęła się piąta edycja INAS Global Games - największego na świecie wydarzenia sportowego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. W zawodach uczestniczą reprezentacje 45 krajów ze wszystkich kontynentów, w tym 37 osobowa reprezentacja zawodników z Polski. Polacy rywalizują w siedmiu dyscyplinach: lekkiej atletyce, kolarstwie, tenisie, tenisie stołowym, pływaniu oraz koszykówce i futsalu.

Informacje

Wspieramy działania na rzecz włączenia sportowców z niepełnosprawnością intelektualną do ruchu igrzysk paraolimpijskich. W tym celu integrujemy środowiska sportowe, prowadzimy kampanie medialne i promujemy sportowców i ich osiągnięcia.