W Brisbane trwają igrzyska osób z niepełnosprawnością intelektualną

9 października 2019 r. w Brisbane w Australii rozpoczęła się piąta edycja INAS Global Games - największego na świecie wydarzenia sportowego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. W zawodach uczestniczą reprezentacje 45 krajów ze wszystkich kontynentów, w tym 37 osobowa reprezentacja zawodników z Polski. Polacy rywalizują w siedmiu dyscyplinach: lekkiej atletyce, kolarstwie, tenisie, tenisie stołowym, pływaniu oraz koszykówce i futsalu.

Mistrzostwa świata w judo z udziałem sześcioosobowej reprezentacji Polski

Na przełomie listopada i grudnia 2019r. w Portugalii odbędą się Mistrzostwa Świata w koszykówce i w judo osób z zespołem Downa. W zawodach tych po raz pierwszy w historii wystartują reprezentanci Polski. To kolejni zawodnicy, którzy zachęceni sukcesami naszych lekkoatletów i pływaków, sprawdzą się w międzynarodowej rywalizacji.

Medale i rekordy życiowe debiutujących w mistrzostwach Europy polskich pływaków z ZD

W dniach 15-22 września we włoskiej Olbii odbyły się otwarte pływackie mistrzostwa Europy osób z zespołem Downa. W podróż na gorącą Sardynię udała się sześcioosobowa polska reprezentacja. Trójka z nich za osiągnięcia w swoich kategoriach wiekowych wyróżniona została specjalnymi medalami.

Partnerzy Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy w pływaniu

17 września 2019r. w Olbii rozpoczną się starty reprezentantów Polski na Mistrzostwach Europy w pływaniu osób z zespołem Downa. W wydarzeniu weźmie udział 123 zawodników z 17 krajów, w tym sześciu z Polski. Partnerami polskiej reprezentacji są: Fundacja PZUFundacja LOTTO im. Haliny KonopackiejFundacja im. Agatki ModrzejewskiejFundacja Marco PomagaToruń Multisport Team - TMT, Arena, Martes Sport, DDP, Polar oraz Urzędy Miast Gubin, Gliwice i Rybnik. Wsparcia finansowego udzielili kibice, przyjaciele i rodziny zawodników.

Sześciu Polaków na pływackich Mistrzostwach Europy

W dniach 15-22 września 2019r. we włoskiej Olbii odbędą się Mistrzostwa Europy w pływaniu osób z zespołem Downa. W wydarzeniu weźmie udział 123 zawodników z 17 krajów, w tym sześciu z Polski, którzy rywalizować będą na dystansach 50, 100 i 200m we wszystkich stylach: dowolnym, klasycznym, grzbietowym, motylkowym i zmiennym. Polacy wezmą też udział w sztafetach mężczyzn 4x50m w stylach dowolnym i zmiennym.

Złoto, srebra i brązy w kolekcji Polaków wracających z mistrzostw Europy  w Tampere!

Złoto, srebra i brązy w kolekcji Polaków wracających z mistrzostw Europy w Tampere!

28 lipca 2019r. w fińskim Tampere zakończyły się otwarte Mistrzostwa Europy osób z zespołem Downa w lekkiej atletyce i tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział 68 sportowców z 11 krajów. Polskę reprezentowało pięcioro lekkoatletów, z których każdy wrócił do kraju z co najmniej jednym krążkiem. Najcenniejszy, złoty w biegu na 800m wywalczyła najmłodsza w polskiej ekipie Zofia Dzięcioł, która pokonała ten dystans w czasie 4:07,25 min, wyprzedzając sześć konkurentek  i ustanawiając nowy rekord Europy.

Reprezentacja na ME w pływaniu osób z zespołem Downa w poszerzonym składzie

W dniach 15-22 września 2019 r. w Olbii odbędą się piąte Mistrzostwa Europy w pływaniu osób z zespołem Downa. Po raz pierwszy na tych zawodach Polskę reprezentować będzie aż siedmiu zawodników. Do początkowej czwórki dołączyło trzech kolejnych zawodników, którzy również potwierdzili kwalifikacje do udziału w mistrzostwach.

Podkowiańska Dycha i "Wygrana Wolność" dla sportowców z zespołem Downa

W niedzielę, 26 maja w Podkowie Leśnej odbyło się święto biegania. W siódmej już edycji Podkowiańskiej Dychy, na dystansach 10 i 5km pobiegli, przyczyniając się do udziału sportowców z zespołem Downa w Mistrzostwach Europy 2019, zawodowcy i amatorzy, rodziny i single, pełno- i niepełnosprawni.

Mastersi wspierają pływaków z zespołem Downa w przygotowaniach  do Mistrzostw Europy

Mastersi wspierają pływaków z zespołem Downa w przygotowaniach do Mistrzostw Europy

W najbliższy weekend na Pucharze Polski Masters w Toruniu, sportowcy pomogą zebrać środki na udział Polaków w ME w pływaniu osób z zespołem Downa.

Informacje

Wspieramy działania na rzecz włączenia sportowców z niepełnosprawnością intelektualną do ruchu igrzysk paraolimpijskich. W tym celu integrujemy środowiska sportowe, prowadzimy kampanie medialne i promujemy sportowców i ich osiągnięcia.