Image

Debiutant z medalami Mistrzostw Polski!

W marcu w Zakopanem, trenujący na co dzień w sekcji pływackiej SONI Gliwice - GRZEGORZ KRZEMIEŃ wywalczył srebro w slalomie gigancie w kategorii open - mężczyzn z niepełnosprawnością intelektualną na Mistrzostwach w paranaciarstwie alpejskim oraz brąz w slalomie w kategorii mężczyzn z zespołem Downa na Ogólnopolskich zawodach w narciarstwie zjazdowym Sprawni Razem. Grzegorz startował w zawodach tej rangi po raz PIERWSZY w ŻYCIU:-)

Fot. Bartłomiej Zborowski

Image
Image

PRZYJAŹŃ przez SPORT

Magdalena Dąbrowska i Zofia Dzięcioł, multidyscyplinarne zawodniczki, reprezentantki Polski, poznały się w 2017 roku na lotnisku w Warszawie, tuż przed wylotem na mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce. Z tych zawodów dziewczyny przywiozły medale oraz coś znacznie cenniejszego: PRZYJAŹŃ!
fot. Bartłomiej Zborowski/PZSN Start

Kolejny krok w stronę wyczynowego narciarstwa alpejskiego!

Podopieczni SONI z medalami Ogólnopolskich zawodów narciarskich Sprawni Razem i MP w paranarciarstwie alpejskim!

Za nami bardzo dynamiczny tydzień! Przez 4 dni z rzędu czwórka podopiecznych SONI - Zofia Dzięcioł, Magdalena Dąbrowska, Grzegorz Krzemień i Piotr Wójcicki, startowała w cyklu zawodów krajowych najwyższej rangi: Ogólnopolskich zawodach w narciarstwie Sprawni Razem oraz Mistrzostwach Polski w paranarciarstwie alpejskim START.

Image
Image

Ogólnopolskie zawody narciarskie dla osób z niepełnosprawnością intelektualną Sprawni-Razem

W poniedziałek w ośrodku Małe Ciche rozpoczną się zawody w narciarstwie biegowym i zjazdowym "Sprawni-Razem" dla uczniów i absolwentów szkół specjalnych. Do rywalizacji przystąpi blisko siedemdziesięciu narciarzy z siedmiu województw Polski, w tym medaliści Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim i biegowym VIRTUS 2019. Do startu przygotowują się też narciarze alpejscy Fundacji Sportu Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie, wśród nich mistrzyni Polski 2019 w gigancie kobiet z zespołem Downa, Zofia Dzięcioł oraz medaliści z 2019 i 2020 roku: Magdalena Dąbrowska i Piotr Wójcicki. Zawody potrwają do 2 marca 2021r.

Dr. Geoff Smedley. SUDS President & CEO. Trisome Games 2020

Dr Geoff Smedley, Wielki Przyjaciel niepełnosprawnych sportowców i Ojciec Chrzestny sportu wyczynowego osób z zespołem Downa, jak zawsze w pięknych słowach zaprosił nas wszystkich do uczestnictwa w Trisome Games 2020.
Keep going nasz Drogi Panie Geoffie! Będziemy:)
Prawie 17 lat czekałam, aby udostępnić taką wiadomość. Marzyłam (mając dziecko niepełnosprawne), żeby ktoś dał mojemu synowi szanse - On tę szansę otrzymał. Teraz pora na Wasze pociechy. Szlaki już przetarte i mogę z czystym sumieniem polecić - najlepsze sekcje sportowe dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, z najlepszymi trenerami.

Taka działalność jest bardzo potrzebna. Do tej pory nie było miejsca gdzie nasze dzieci mogły regularnie uprawiać sport, nabywać umiejętności techniczne w wybranej dyscyplinie i przechodzić przez kolejne etapy z myślą o startach w zawodach. Cieszę się, że powstała taka inicjatywa.

Image
Image
Image
Image
Image