Image

Mastersi wspierają pływaków z zespołem Downa w przygotowaniach do Mistrzostw Europy

W najbliższy weekend na Pucharze Polski Masters w Toruniu, sportowcy pomogą zebrać środki na udział Polaków w ME w pływaniu osób z zespołem Downa. 25-26 maja 2019 r. w mieście Kopernika odbędą się X Międzynarodowe Zawody Pływackie Masters "O Błękitną Wstęgę Wisły" i Zawody Pucharu Polski Masters 2019. Jednym z uczestników jest Paweł Krupiński, wybitny pływak z zespołem Downa, wielokrotny złoty medalista Mityngów i Igrzysk Olimpiad Specjalnych.

na fot. Paweł Krupiński z inicjatorkami akcji: Kasią Walentą i Magdą Ładysz

Polacy pojadą na Mistrzostwa Europy osób z zespołem Downa!

Fundacja SONI koordynuje zgłoszenia i organizację udziału niepełnosprawnych sportowców w Mistrzostwach Europy osób z zespołem Downa w lekkiej atletyce oraz w pływaniu. Pierwsze odbędą się w lipcu w Tampere, drugie - we wrześniu na Sardynii.

Sport osób z zespołem Downa

"Regularna aktywność fizyczna u osób z zespołem Downa skutkuje znaczącym wzrostem sprawności fizycznej, usprawnieniem procesów fizjologicznych,  a nawet poprawia zdolności psychomotoryczne".
21 marca 2019r. z okazji światowego dnia zespołu Downa, w Warszawie odbyła się pierwsza konferencja fundacji SONI: "Sport osób z zespołem Downa". Celem wydarzenia było budowanie świadomości w zakresie korzystnego wpływu aktywności fizycznej na rozwój i funkcjonowanie osób z zespołem Downa. Gościem specjalnym był pan Geoff Smedley, prezydent Sports Union for athletes with Down Syndrome (SU-DS)

Konferencja Sport osób z zespołem Downa. 21 marca 2019, g. 14.00, BUW, ul. Dobra 56/66

Zapraszamy na pierwszą konferencję Fundacji Sportu Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie (SONI) organizowaną w dniu święta osób z zespołem Downa. To niepowtarzalna okazja, by poznać metody pracy ze sportowcami z zespołem Downa, dowiedzieć się, jak działa światowa organizacja Sports Union for athletes with Down Syndrome i poznać osobiście jej szefa, pana Geoffa Smedleya.

W drodze do mistrzostwa

Każdy może powalczyć o najwyższe pozycje na mistrzostwach Polski, Europy i świata. Trzeba tylko zacząć trenować! Zapraszamy na zajęcia sportowe.
Prawie 17 lat czekałam, aby udostępnić taką wiadomość. Marzyłam (mając dziecko niepełnosprawne), żeby ktoś dał mojemu synowi szanse - On tę szansę otrzymał. Teraz pora na Wasze pociechy. Szlaki już przetarte i mogę z czystym sumieniem polecić - najlepsze sekcje sportowe dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, z najlepszymi trenerami.

Taka działalność jest bardzo potrzebna. Do tej pory nie było miejsca gdzie nasze dzieci mogły regularnie uprawiać sport, nabywać umiejętności techniczne w wybranej dyscyplinie i przechodzić przez kolejne etapy z myślą o startach w zawodach. Cieszę się, że powstała taka inicjatywa.