Image

Pływacy SONI na Otylia Swim Tour w Katowicach - wzorcowy model integracji przez sport

W sobotę 3 października zawodnicy sekcji pływackiej Fundacji SONI uczestniczyli w warsztatach Otylia Swim Tour w Katowicach. To cykliczne wydarzenie organizowane w różnych miastach Polski przez Fundację Otylii Jędrzejczak dla dzieci i młodzieży trenujących pływanie. Podczas całodziennego spotkania młodzi pływacy dostają potężną dawkę motywacji od samej mistrzyni oraz ogrom wiedzy od doświadczonych, współpracujących z panią Otylią trenerów.
__________
fot. Fundacja Otylii Jędrzejczak

Image

Filip Walecki pokazuje, że jak się chce, to można osiągnąć wszystko!

W sobotę Filip wraz z tatą, Michałem Waleckim, ukończył JURA TRAIL 50 - liczący 51,8 km bieg rozegrany w ramach Jurajskiego Festiwalu Biegowego. Start był zwieńczeniem wielomiesięcznych przygotowań realizowanych w ramach rodzinnego teamu: Filip, Małgorzata (mama) i Michał (tata)

Bohaterki kampanii "Mistrzowie na Igrzyska" w najwyższej formie na mistrzostwach Polski w LA

W dn. 12-13 września 2020r. w Bydgoszczy odbyły się XXVII Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Sprawni-Razem z udziałem zawodników z niepełnosprawnością intelektualną. Wśród startujących byli sportowcy z zespołem Downa, którzy w marcu br. mieli reprezentować kraj na Światowych Igrzyskach w Turcji.

Sportowe wakacje SONI

W pierwszym tygodniu sierpnia 2020r. fundacja SONI zorganizowała zgrupowanie sportowe z udziałem zawodników, którzy mieli reprezentować Polskę na Światowych Igrzyskach osób z zespołem Downa. Choć pandemia COVID 19 pokrzyżowała ich plany wyjazdu na Igrzyska, to w najmniejszym nawet stopniu nie zmniejszyła zapału do trenowania i poprawiania sportowych wyników.

Dr. Geoff Smedley. SUDS President & CEO. Trisome Games 2020

Dr Geoff Smedley, Wielki Przyjaciel niepełnosprawnych sportowców i Ojciec Chrzestny sportu wyczynowego osób z zespołem Downa, jak zawsze w pięknych słowach zaprosił nas wszystkich do uczestnictwa w Trisome Games 2020.
Keep going nasz Drogi Panie Geoffie! Będziemy:)
Prawie 17 lat czekałam, aby udostępnić taką wiadomość. Marzyłam (mając dziecko niepełnosprawne), żeby ktoś dał mojemu synowi szanse - On tę szansę otrzymał. Teraz pora na Wasze pociechy. Szlaki już przetarte i mogę z czystym sumieniem polecić - najlepsze sekcje sportowe dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, z najlepszymi trenerami.

Taka działalność jest bardzo potrzebna. Do tej pory nie było miejsca gdzie nasze dzieci mogły regularnie uprawiać sport, nabywać umiejętności techniczne w wybranej dyscyplinie i przechodzić przez kolejne etapy z myślą o startach w zawodach. Cieszę się, że powstała taka inicjatywa.