Image

Konferencja Sport osób z zespołem Downa. 21 marca 2019, g. 14.00, BUW, ul. Dobra 56/66

Zapraszamy na pierwszą konferencję Fundacji Sportu Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie (SONI) organizowaną w dniu święta osób z zespołem Downa. To niepowtarzalna okazja, by poznać metody pracy ze sportowcami z zespołem Downa, dowiedzieć się, jak działa światowa organizacja Sports Union for athletes with Down Syndrome i poznać osobiście jej szefa, pana Geoffa Smedleya.Image
Image

Zapraszamy na zajęcia BJJ - brazylijskie jiu-jitsu!

W sobotę 16 lutego 2019 r. zapraszamy dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną do Akademii Gorila na BJJ - brazylijskie jiu-jitsu.
Zajęcia pokazowe, wraz z trenerami poprowadzi nasz kolega Adam, trenujący BJJ już od wielu lat. W zajęciach mogą wziąć udział osoby o różnym stopniu sprawności ruchowej, dyscypliny i posłuszeństwa, także rodzice i opiekunowie;-)

 

Sportowcy z zespołem Downa w drodze do mistrzostwa - podsumowanie 2018

Tegoroczny sezon startowy obfitował w wydarzenia sportowe z udziałem zawodników z zespołem Downa. Imprezami docelowymi dla biało-czerwonych okazały się być mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim i zjazdowym w Zakopanem, Europejskie Igrzyska INAS w Paryżu oraz mistrzostwa świata osób z zespołem Downa, których gospodarzem było miasto Funchal na Maderze.

Image
Image

Czy Mikołaj może zostać sportowcem?

7 grudnia uczestniczyliśmy w warsztatach kulinarnych "Zdrowa dieta Mikołaja". Wspólnie z ludźmi z firmy SEB Polska przyrządzaliśmy sałatki, koktajle i pasty. Wszystko zgodnie z przepisami pani dietetyk, opracowanymi z myślą o potrzebach żywieniowych sportowców. Wbrew przekonaniu, że zdrowe jedzenie nie może być smaczne, potrawy wyszły przepyszne!

A teraz, skoro Mikołaj, wdrożył zdrową dietę, czas na aktywność fizyczną:-) Zapraszamy na wspólne treningi :-)

W drodze do mistrzostwa

Każdy może powalczyć o najwyższe pozycje na mistrzostwach Polski, Europy i świata. Trzeba tylko zacząć trenować! Zapraszamy na zajęcia sportowe.
Prawie 17 lat czekałam, aby udostępnić taką wiadomość. Marzyłam (mając dziecko niepełnosprawne), żeby ktoś dał mojemu synowi szanse - On tę szansę otrzymał. Teraz pora na Wasze pociechy. Szlaki już przetarte i mogę z czystym sumieniem polecić - najlepsze sekcje sportowe dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, z najlepszymi trenerami.

Taka działalność jest bardzo potrzebna. Do tej pory nie było miejsca gdzie nasze dzieci mogły regularnie uprawiać sport, nabywać umiejętności techniczne w wybranej dyscyplinie i przechodzić przez kolejne etapy z myślą o startach w zawodach. Cieszę się, że powstała taka inicjatywa.

Image
Image
Image
Image
Image