Image

Stroje reprezentacyjne obowiązujące na Igrzyskach Europy osób z zespołem Downa, Ferrara 2021

Na Igrzyskach Europy osób z zespołem Downa Ferrara 2021: SUDS Open Euro Trigames 2021 for Athletes with Down Syndrome (4-11 października 2021), członków reprezentacji Polski będą obowiązywać oficjalne stroje reprezentacyjne, bez dodatkowego brandingu. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami i zgłaszania zapotrzebowania (do 27.06.2021).

Image

Podwójne mistrzostwo świata i pięć medali lekkoatletek SONI!

W Bydgoszczy zakończyła się największa w tym roku międzynarodowa impreza dla lekkoatletów z niepełnosprawnością intelektualną. Zawodniczki fundacji SONI wywalczyły siedem medali!

Mistrzostwa Świata VIRTUS 2021 w lekkiej atletyce!

9 czerwca 2021r. na Stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy rozpocznie się największa międzynarodowa impreza lekkoatletyczna dla zawodników z niepełnosprawnością intelektualną: Mistrzostwa Świata VIRTUS 2021. Organizatorzy przewidują udział 150 uczestników z 12 państw. Polskę reprezentować będzie 20 lekkoatletów, w tym pretendentki do zwycięstw podczas Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio 2021: Barbara Bieganowska-Zając i Karolina Kucharczyk. W rywalizacji wezmą też udział sportowcy z zespołem Downa. Zawody potrwają do 13 czerwca.

chojnice

Bogaty dorobek medalowy i wielkie plany na przyszłość zawodników sekcji lekkoatletycznej SONI po mistrzostwach Polski w Sępólnie Krajeńskim!

21 i 22 maja 2021r. w Sępólnie Krajeńskim odbyły się XXVIII Mistrzostwa Polski Sprawni-Razem w Lekkiej Atletyce. W zawodach wzięło udział ponad 100 sportowców z całej Polski, w tym członkowie reprezentacji na Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020 oraz pięcioro  zawodników sekcji lekkoatletycznej SONI:-) Sportowcy SONI rywalizowali w trzech konkurencjach: biegu na 100m, skoku w dal i sztafecie 4x100m.

fot. zadowoleni po zawodach wracamy do domu:-)

Narciarze SONI w drodze po mistrzostwo: Mistrzostwa Polski w paranarciarstwie i parasnowboardzie, Jurgów 2021

Na Mistrzostwach Polski w paranarciarstwie alpejskim, rozegranych na stoku ośrodka narciarskiego Jurgów Ski, zawodnicy SONI pokazali, że są prawdziwymi wojownikami! W rywalizacji open w kat. niepełnosprawność intelektualna wywalczyli 3 medale. Zofia Dzięcioł zdobyła 2x brąz - w GS i SL, a Grzegorz Krzemień srebro w GS. Cała czwórka zaprezentowała znakomitą technikę jazdy i ducha walki:-)

Prawie 17 lat czekałam, aby udostępnić taką wiadomość. Marzyłam (mając dziecko niepełnosprawne), żeby ktoś dał mojemu synowi szanse - On tę szansę otrzymał. Teraz pora na Wasze pociechy. Szlaki już przetarte i mogę z czystym sumieniem polecić - najlepsze sekcje sportowe dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, z najlepszymi trenerami.

Taka działalność jest bardzo potrzebna. Do tej pory nie było miejsca gdzie nasze dzieci mogły regularnie uprawiać sport, nabywać umiejętności techniczne w wybranej dyscyplinie i przechodzić przez kolejne etapy z myślą o startach w zawodach. Cieszę się, że powstała taka inicjatywa.