Image
Image

Ogólnopolskie zawody narciarskie dla osób z niepełnosprawnością intelektualną Sprawni-Razem

W poniedziałek w ośrodku Małe Ciche rozpoczną się zawody w narciarstwie biegowym i zjazdowym "Sprawni-Razem" dla uczniów i absolwentów szkół specjalnych. Do rywalizacji przystąpi blisko siedemdziesięciu narciarzy z siedmiu województw Polski, w tym medaliści Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim i biegowym VIRTUS 2019. Do startu przygotowują się też narciarze alpejscy Fundacji Sportu Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie, wśród nich mistrzyni Polski 2019 w gigancie kobiet z zespołem Downa, Zofia Dzięcioł oraz medaliści z 2019 i 2020 roku: Magdalena Dąbrowska i Piotr Wójcicki. Zawody potrwają do 2 marca 2021r.

Dbamy o formę w czasie pandemii

Grudzień to ostatni miesiąc zajęć sportowych organizowanych przez naszą fundację przy wsparciu m.st. Warszawy na terenie OSIR Żoliborz. W zajęciach uczestniczy młodzież z niepełnosprawnością intelektualną, dla której każda forma ruchu i interakcji społecznej jest bardzo ważna i potrzebna obecnie w okresie izolacji spowodowanej pandemią.
Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Image
Image

"Sprawni-Razem" popłynęli w Krakowie po medale mistrzostw Polski

W niedzielę 11 października zakończyły się w Krakowie mistrzostwa Polski w pływaniu osób z niepełnosprawnością intelektualną. Organizatorem imprezy był Związek Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem”. Pływacy SONI zdobyli rekordową liczbę medali. Czy to zasługa wskazówek udzielonych przez Mistrzynię Otylię:-)?

Pływacy SONI na Otylia Swim Tour w Katowicach - wzorcowy model integracji przez sport

W sobotę 3 października zawodnicy sekcji pływackiej Fundacji SONI uczestniczyli w warsztatach Otylia Swim Tour w Katowicach. To cykliczne wydarzenie organizowane w różnych miastach Polski przez Fundację Otylii Jędrzejczak dla dzieci i młodzieży trenujących pływanie. Podczas całodziennego spotkania młodzi pływacy dostają potężną dawkę motywacji od samej mistrzyni oraz ogrom wiedzy od doświadczonych, współpracujących z panią Otylią trenerów.
__________
fot. Fundacja Otylii Jędrzejczak

Image

Dr. Geoff Smedley. SUDS President & CEO. Trisome Games 2020

Dr Geoff Smedley, Wielki Przyjaciel niepełnosprawnych sportowców i Ojciec Chrzestny sportu wyczynowego osób z zespołem Downa, jak zawsze w pięknych słowach zaprosił nas wszystkich do uczestnictwa w Trisome Games 2020.
Keep going nasz Drogi Panie Geoffie! Będziemy:)
Prawie 17 lat czekałam, aby udostępnić taką wiadomość. Marzyłam (mając dziecko niepełnosprawne), żeby ktoś dał mojemu synowi szanse - On tę szansę otrzymał. Teraz pora na Wasze pociechy. Szlaki już przetarte i mogę z czystym sumieniem polecić - najlepsze sekcje sportowe dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, z najlepszymi trenerami.

Taka działalność jest bardzo potrzebna. Do tej pory nie było miejsca gdzie nasze dzieci mogły regularnie uprawiać sport, nabywać umiejętności techniczne w wybranej dyscyplinie i przechodzić przez kolejne etapy z myślą o startach w zawodach. Cieszę się, że powstała taka inicjatywa.

Image
Image
Image
Image
Image