Image
Image

W Dniu Ziemi dziękujemy Lasom za wsparcie:-)

Dziś Dzień Ziemi: lasów, jezior, powietrza, gór i mórz. Korzystając z okazji, pragniemy serdecznie podziękować PGL Lasy Państwowe Nadleśnictwo Brynek i Nadleśnictwo Katowice za wspieranie podopiecznych Fundacji SONI w ich drodze do mistrzostwa:-)

Debiutant z medalami Mistrzostw Polski!

W marcu w Zakopanem, trenujący na co dzień w sekcji pływackiej SONI Gliwice - GRZEGORZ KRZEMIEŃ wywalczył srebro w slalomie gigancie w kategorii open - mężczyzn z niepełnosprawnością intelektualną na Mistrzostwach w paranaciarstwie alpejskim oraz brąz w slalomie w kategorii mężczyzn z zespołem Downa na Ogólnopolskich zawodach w narciarstwie zjazdowym Sprawni Razem. Grzegorz startował w zawodach tej rangi po raz PIERWSZY w ŻYCIU:-)

Fot. Bartłomiej Zborowski

Image
Image

PRZYJAŹŃ przez SPORT

Magdalena Dąbrowska i Zofia Dzięcioł, multidyscyplinarne zawodniczki, reprezentantki Polski, poznały się w 2017 roku na lotnisku w Warszawie, tuż przed wylotem na mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce. Z tych zawodów dziewczyny przywiozły medale oraz coś znacznie cenniejszego: PRZYJAŹŃ!
fot. Bartłomiej Zborowski/PZSN Start

Kolejny krok w stronę wyczynowego narciarstwa alpejskiego!

Podopieczni SONI z medalami Ogólnopolskich zawodów narciarskich Sprawni Razem i MP w paranarciarstwie alpejskim!

Za nami bardzo dynamiczny tydzień! Przez 4 dni z rzędu czwórka podopiecznych SONI - Zofia Dzięcioł, Magdalena Dąbrowska, Grzegorz Krzemień i Piotr Wójcicki, startowała w cyklu zawodów krajowych najwyższej rangi: Ogólnopolskich zawodach w narciarstwie Sprawni Razem oraz Mistrzostwach Polski w paranarciarstwie alpejskim START.

Image

Narciarze SONI w drodze po mistrzostwo: Mistrzostwa Polski w paranarciarstwie i parasnowboardzie, Jurgów 2021

Na Mistrzostwach Polski w paranarciarstwie alpejskim, rozegranych na stoku ośrodka narciarskiego Jurgów Ski, zawodnicy SONI pokazali, że są prawdziwymi wojownikami! W rywalizacji open w kat. niepełnosprawność intelektualna wywalczyli 3 medale. Zofia Dzięcioł zdobyła 2x brąz - w GS i SL, a Grzegorz Krzemień srebro w GS. Cała czwórka zaprezentowała znakomitą technikę jazdy i ducha walki:-)

Prawie 17 lat czekałam, aby udostępnić taką wiadomość. Marzyłam (mając dziecko niepełnosprawne), żeby ktoś dał mojemu synowi szanse - On tę szansę otrzymał. Teraz pora na Wasze pociechy. Szlaki już przetarte i mogę z czystym sumieniem polecić - najlepsze sekcje sportowe dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, z najlepszymi trenerami.

Taka działalność jest bardzo potrzebna. Do tej pory nie było miejsca gdzie nasze dzieci mogły regularnie uprawiać sport, nabywać umiejętności techniczne w wybranej dyscyplinie i przechodzić przez kolejne etapy z myślą o startach w zawodach. Cieszę się, że powstała taka inicjatywa.

Image
Image
Image
Image
Image