Image

Reprezentacja na ME w pływaniu osób z zespołem Downa w poszerzonym składzie

W dniach 15-22 września 2019 r. w Olbii odbędą się piąte Mistrzostwa Europy w pływaniu osób z zespołem Downa. Po raz pierwszy na tych zawodach Polskę reprezentować będzie aż siedmiu zawodników. Do początkowej czwórki dołączyło trzech kolejnych zawodników, którzy również potwierdzili kwalifikacje do udziału w mistrzostwach.

Podkowiańska Dycha i "Wygrana Wolność" dla sportowców z zespołem Downa

W niedzielę, 26 maja w Podkowie Leśnej odbyło się święto biegania. W siódmej już edycji Podkowiańskiej Dychy, na dystansach 10 i 5km pobiegli, przyczyniając się do udziału sportowców z zespołem Downa w Mistrzostwach Europy 2019, zawodowcy i amatorzy, rodziny i single, pełno- i niepełnosprawni.

Image

Mastersi wspierają pływaków z zespołem Downa w przygotowaniach do Mistrzostw Europy

W najbliższy weekend na Pucharze Polski Masters w Toruniu, sportowcy pomogą zebrać środki na udział Polaków w ME w pływaniu osób z zespołem Downa. 25-26 maja 2019 r. w mieście Kopernika odbędą się X Międzynarodowe Zawody Pływackie Masters "O Błękitną Wstęgę Wisły" i Zawody Pucharu Polski Masters 2019. Jednym z uczestników jest Paweł Krupiński, wybitny pływak z zespołem Downa, wielokrotny złoty medalista Mityngów i Igrzysk Olimpiad Specjalnych.

na fot. Paweł Krupiński z inicjatorkami akcji: Kasią Walentą i Magdą Ładysz

Polacy pojadą na Mistrzostwa Europy osób z zespołem Downa!

Fundacja SONI koordynuje zgłoszenia i organizację udziału niepełnosprawnych sportowców w Mistrzostwach Europy osób z zespołem Downa w lekkiej atletyce oraz w pływaniu. Pierwsze odbędą się w lipcu w Tampere, drugie - we wrześniu na Sardynii.

W drodze do mistrzostwa

Każdy może powalczyć o najwyższe pozycje na mistrzostwach Polski, Europy i świata. Trzeba tylko zacząć trenować! Zapraszamy na zajęcia sportowe.
Prawie 17 lat czekałam, aby udostępnić taką wiadomość. Marzyłam (mając dziecko niepełnosprawne), żeby ktoś dał mojemu synowi szanse - On tę szansę otrzymał. Teraz pora na Wasze pociechy. Szlaki już przetarte i mogę z czystym sumieniem polecić - najlepsze sekcje sportowe dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, z najlepszymi trenerami.

Taka działalność jest bardzo potrzebna. Do tej pory nie było miejsca gdzie nasze dzieci mogły regularnie uprawiać sport, nabywać umiejętności techniczne w wybranej dyscyplinie i przechodzić przez kolejne etapy z myślą o startach w zawodach. Cieszę się, że powstała taka inicjatywa.