Image

Ruszają SONI zajęcia on-line!

Drodzy Rodzice i Sportowcy,
aby utrzymać i poprawić sprawność fizyczną Fundacja SONI od 28 kwietnia 2020 rusza z treningami domowymi online live‼️ To zajęcia dla każdego, kto chce poćwiczyć w grupie pod okiem profesjonalisty. Jak będą wyglądały zajęcia i jak się zapisać - czytajcie tu

Image

Keep going Drogi Geoffie!

Bardzo ciężko to pisać, ale wczoraj rano odszedł Pan Dr Geoff Smedley, Wielki Przyjaciel niepełnosprawnych sportowców i Ojciec Chrzestny sportu wyczynowego osob z zespołem Downa.

Pan Smedley był współtwórcą  i wieloletnim Prezesem organizacji Sports Union for Athletes with Down Syndrome, stanowiącej platformę do rywalizacji dla zawodników z zespołem Downa. W 2002 roku, dzięki staraniom Pana Geoffa Smedleya w Wielkiej Brytanii odbyły się pierwsze Mistrzostwa w pływaniu osób z zespołem Downa, które zapoczątkowały rozwój sportu wyczynowego osób z ZD na świecie. Od tamtego czasu organizacja SU-DS rozwijała się bardzo dynamicznie, poszerzając listę dyscyplin sportowych oraz liczbę członków. Dziś SU-DS zrzesza ponad 1200 sportowców reprezentujących 57 krajów z całego świata!

Dzień osób z zespołem Downa w dobie pandemii. Nowe otwarcie?

21 marca tradycyjne świętujemy rozpoczęcie wiosny oraz międzynarodowy dzień osób z zespołem Downa. W tym roku z oczywistych przyczyn obchody będą skromne, w większości przypadków wirtualne, co nie oznacza, że wolno przemilczeć ten wyjątkowy dzień. Tym bardziej, że aktualne wydarzenia otwierają nowe pokłady wrażliwości, o których dawno zapomnieliśmy.

Image

24 Polaków powalczy o medale na Światowych Igrzyskach osób z zespołem Downa w Turcji!

W dniach 31.03-07.04.2020r. w tureckiej Antalyi odbędą II Światowe Igrzyska osób z zespołem Downa. Po raz pierwszy w historii pojedzie na nie reprezentacja Polski i to w imponującym składzie 24 zawodników. Polacy będą rywalizować w czterech dyscyplinach: lekkiej atletyce, pływaniu, judo i gimnastyce. Aby zakwalifikować się na Igrzyska lekkoatleci i pływacy musieli spełnić wymagane przez organizatora limity (minimum qualification standards).

Dr. Geoff Smedley. SUDS President & CEO. Trisome Games 2020

Dr Geoff Smedley, Wielki Przyjaciel niepełnosprawnych sportowców i Ojciec Chrzestny sportu wyczynowego osób z zespołem Downa, jak zawsze w pięknych słowach zaprosił nas wszystkich do uczestnictwa w Trisome Games 2020.
Keep going nasz Drogi Panie Geoffie! Będziemy:)
Prawie 17 lat czekałam, aby udostępnić taką wiadomość. Marzyłam (mając dziecko niepełnosprawne), żeby ktoś dał mojemu synowi szanse - On tę szansę otrzymał. Teraz pora na Wasze pociechy. Szlaki już przetarte i mogę z czystym sumieniem polecić - najlepsze sekcje sportowe dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, z najlepszymi trenerami.

Taka działalność jest bardzo potrzebna. Do tej pory nie było miejsca gdzie nasze dzieci mogły regularnie uprawiać sport, nabywać umiejętności techniczne w wybranej dyscyplinie i przechodzić przez kolejne etapy z myślą o startach w zawodach. Cieszę się, że powstała taka inicjatywa.