Partnerzy Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy w pływaniu

17 września 2019r. w Olbii rozpoczną się starty reprezentantów Polski na Mistrzostwach Europy w pływaniu osób z zespołem Downa. W wydarzeniu weźmie udział 123 zawodników z 17 krajów, w tym sześciu z Polski. Partnerami polskiej reprezentacji są: Fundacja PZUFundacja LOTTO im. Haliny KonopackiejFundacja im. Agatki ModrzejewskiejFundacja Marco PomagaToruń Multisport Team - TMT, Arena, Martes Sport, DDP, Polar oraz Urzędy Miast Gubin, Gliwice i Rybnik. Wsparcia finansowego udzielili kibice, przyjaciele i rodziny zawodników.

Sześciu Polaków na pływackich Mistrzostwach Europy

W dniach 15-22 września 2019r. we włoskiej Olbii odbędą się Mistrzostwa Europy w pływaniu osób z zespołem Downa. W wydarzeniu weźmie udział 123 zawodników z 17 krajów, w tym sześciu z Polski, którzy rywalizować będą na dystansach 50, 100 i 200m we wszystkich stylach: dowolnym, klasycznym, grzbietowym, motylkowym i zmiennym. Polacy wezmą też udział w sztafetach mężczyzn 4x50m w stylach dowolnym i zmiennym.

Złoto, srebra i brązy w kolekcji Polaków wracających z mistrzostw Europy w Tampere!

28 lipca 2019r. w fińskim Tampere zakończyły się otwarte Mistrzostwa Europy osób z zespołem Downa w lekkiej atletyce i tenisie stołowym. W trwających od piątku zawodach wzięło udział 68 sportowców z 11 krajów. Polskę reprezentowało pięcioro lekkoatletów, z których każdy wrócił do kraju z co najmniej jednym krążkiem. Najcenniejszy, złoty w biegu na 800m wywalczyła najmłodsza w polskiej ekipie Zofia Dzięcioł, która pokonała ten dystans w czasie 4:07,25 min, wyprzedzając sześć konkurentek  i ustanawiając nowy rekord Europy.

Reprezentacja na ME w pływaniu osób z zespołem Downa w poszerzonym składzie

W dniach 15-22 września 2019 r. w Olbii odbędą się piąte Mistrzostwa Europy w pływaniu osób z zespołem Downa. Po raz pierwszy na tych zawodach Polskę reprezentować będzie aż siedmiu zawodników. Do początkowej czwórki dołączyło trzech kolejnych zawodników, którzy również potwierdzili kwalifikacje do udziału w mistrzostwach.

W drodze do mistrzostwa

Każdy może powalczyć o najwyższe pozycje na mistrzostwach Polski, Europy i świata. Trzeba tylko zacząć trenować! Zapraszamy na zajęcia sportowe.
Prawie 17 lat czekałam, aby udostępnić taką wiadomość. Marzyłam (mając dziecko niepełnosprawne), żeby ktoś dał mojemu synowi szanse - On tę szansę otrzymał. Teraz pora na Wasze pociechy. Szlaki już przetarte i mogę z czystym sumieniem polecić - najlepsze sekcje sportowe dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, z najlepszymi trenerami.

Taka działalność jest bardzo potrzebna. Do tej pory nie było miejsca gdzie nasze dzieci mogły regularnie uprawiać sport, nabywać umiejętności techniczne w wybranej dyscyplinie i przechodzić przez kolejne etapy z myślą o startach w zawodach. Cieszę się, że powstała taka inicjatywa.